Proč se kuchyňské skříňky rychle špiní a mastí? Usazování mikroskopických částic tuku na nábytku je stálým a přirozeným prvkem smažení. Je jasné, že čím více vaříme a smažíme, tím více tuku se usazuje na nábytku. Toto je vedlejší účinek, který nelze odstranit. Problém nastává, když se tuk mísí s prachem. Odstranit tyto nečistoty z nábytku není jednoduché.

Důležitá je pravidelnost. Kuchyňské skříňky je nejlepší každý večer otřít vlhkým hadříkem. To může zabrat spoustu času a energie, ale vyplatí se tento krok opakovat co nejčastěji, abyste nemuseli řešit zaschlé mastné skvrny. Je velmi těžké se jich zbavit.

Když nemáte čas každý den utírat kuchyňské skříňky vlhkým hadříkem, musíte být trpěliví a mít pořádný arzenál nářadí.

Ale hned bych se neuchýlil k chemikáliím, které mohou zničit materiál nábytku, poškodit vnější nátěr, zanechávat skvrny a které stojí opravdu hodně peněz. K důkladnému vyčištění mastných zbytků z kuchyňských skříněk mi stačí tyto domácí prostředky.

Univerzální tekutina s kyselinou citronovou
Smíchejte lžičku kyseliny s 250 ml teplé mýdlové vody v rozprašovači nebo použijte náhražku – citronovou šťávu. Nastříkejte roztok na mastné usazeniny a nechte několik minut působit. Poté povrch opláchněte a osušte. Toto řešení je skvělé pro odstraňování mastnoty z kuchyňských skříněk, ale nejprve se ujistěte, že roztok není příliš drsný. Nepoužívejte kyselinu citronovou na přírodní kámen, voskované dřevo nebo mosazné díly.

Pasta z jedlé sody

Toto duo je osvědčený způsob, jak se zbavit mastných skvrn. Smíchejte čtyři polévkové lžíce jedlé sody v litru vody. Stojí za to věnovat pozornost tomu, zda se soda dobře rozpustila, protože částice sody mohou poškrábat dřevěné a lakované povrchy. Pastu z jedlé sody naneste na znečištěný povrch a krouživými pohyby jemně rozetřete. Odstraňte přebytek a osušte.
Odstraňte přebytečnou vlhkost a vše osušte. Ponechání vlhkosti na čistých dřevěných nebo MDF kuchyňských skříňkách může způsobit poškození. Neuvidíte to hned, a jakmile se fasády nafouknou, bude pozdě.

Roztok čpavku a vody

Další dobrou domácí metodou pro čištění lepkavého tuku z kuchyňských skříněk je roztok čpavku a vody. K tomu potřebujeme 20% roztok čpavku, který je nutné zředit vodou. Velmi účinně odstraňuje zaschlé nečistoty a lepkavou mastnotu.

Proč se kuchyňské skříňky rychle špiní a mastí? Usazování mikroskopických částic tuku na nábytku je stálým a přirozeným prvkem smažení.-3