Pokaždé, když se pustíme do mytí podlah, děláme to s nadějí, že po dokončení práce bude podlaha v našem domě či bytě čistá a lesklá. Bohužel časem se podlaha vlivem používání a nevhodných čisticích technik stává matnou a šmouhovou a obnovení jejího lesku se stává velkou výzvou.

Můj kolega z práce se podělil o úžasný způsob, jak vyčistit podlahu bez šmouh. Do kbelíku s vodou jednoduše přidá tabletu do myčky . Ukazuje se, že přísady, které obsahují, odvádějí vynikající práci při odstraňování skvrn.

Nejlepší je užívat tablety 3v1, 5v1 nebo 7v1, to znamená, že současně odstraní nečistoty, dodají lesk bez zanechání šmouh, mají také svěží aroma a rozpouštějí se i při nízkých teplotách. Vynikající přípravek nejen na nádobí, ale i na čištění podlah!

Jak používat tabletu do myčky na mytí podlah?

Jednoduše rozpusťte jednu kostku v kbelíku s vlažnou vodou. Chcete-li zvýšit lesklý efekt vaší podlahy, můžete do kbelíku přidat také oplachovací prostředek pro myčku nádobí. Podlaha se bude lesknout!

A několik dalších nuancí, které zajistí, že podlaha bude bezchybná:

Než začnete s vytíráním, důkladně podlahy vysajte, abyste odstranili prach a nečistoty, které se mohou při vytírání na podlaze šířit.

Někteří lidé používají k mytí a opláchnutí mopu pouze jeden kbelík, stejnou vodu. Je lepší použít dvě kbelíky – jedno na saponátovou vodu a druhé na čistou oplachovou vodu. Pokud nemáte dva kbelíky, můžete mop opláchnout pod tekoucí vodou nebo napustit dřez vodou.

Mop by měl být vlhký, ale ne mokrý. Příliš mnoho vody kapající z mopu může podlahu poškodit a schnout déle. Vždy stůjte na nemytém místě, abyste nezanechali stopy. Pokud používáte látkový mop, použijte pohyb číslice osm.

Pokud máte houbový mop, použijte jej k vytírání podlahy v rovných liniích. V těžko přístupných rozích a hranách se doporučuje sednout si a vydrhnout podlahu ručně. Po vyčištění každé plochy mop důkladně opláchněte v kbelíku nebo dřezu čistou vodou. Postup opakujte, dokud nedokončíte čištění podlahy.

Nezapomeňte dát palec nahoru👍. Přihlaste se k odběru kanálu, čeká vás mnoho zajímavých článků!💗