Stydím se to přiznat, ale po novoročních svátcích byla moje trouba pokrytá vrstvou přepáleného a zaschlého tuku. Hodně jsem vařila a teď je čas na úklid! Pokusem a omylem jsem přišel na recept na ideální směs, která vám umožní rychle a efektivně se zbavit všech nečistot a lepkavých zbytků.

Domácí čistící pasta

Jak vrátit troubě čistotu a lesk? Hlavním pravidlem je neodkládat čištění na později. Tuk a kousky kastrolu nebo vánočky se při každém použití trouby spálí. Brzy se objeví uhlíkové usazeniny, které při zahřátí uvolňují páry, usazují se na nádobí a vydávají nepříjemný zápach.

Vyrobíme si domácí čistící směs. Všechny potřebné ingredience jsou v kuchyňské skříňce. Řeč je o jedlé sodě, která úspěšně odstraňuje nečistoty a usazeniny. Chcete-li rozpustit starý zaschlý tuk, musíte použít prostředek na mytí nádobí. Nejprve tedy vyjměte z trouby všechny pohyblivé prvky – plech na pečení a mřížku.

Postup přípravy těstovin krok za krokem:

  • Připravte si misku. Nalijte do ní půl sklenice sody.
  • Přidejte 1 polévkovou lžíci. lžíci prostředku na mytí nádobí a několik lžiček vody. Směs by měla být hustá. Ingredience důkladně promíchejte.

Jak vyčistit troubu? Velmi jednoduché! Vzniklou pastou ošetřete celý povrch trouby, zvláště opatrně ji vetřete do připálených míst. Nechte půl hodiny, poté pokropte vodou a počkejte dalších 15 minut.

Po uplynutí této doby vezměte kuchyňskou houbičku nebo ubrousek a začněte stírat skvrny, po mastných usazeninách a sazích nezůstane ani stopa! Rozpustil se, když byla trouba pokryta čističem.

Budu moc rád, když vám moje rady budou užitečné. Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖