Ručníky, které po vyprání zdrsnou a jsou nepříjemné na dotek, mohou způsobit jen zklamání. Nezáleží na tom, jaký je důvod – nedodržení podmínek praní, tvrdá voda nebo „agresivní“ domácí chemikálie. Problém je potřeba vyřešit. Dnes vám řeknu, jak rychle a levně vrátit ručníkům hebkost a nadýchanost.

Důležité tipy pro snížení tvrdosti

1. Tvrdá voda. Minerály obsažené ve vodě se usazují na ručníku a tvoří na jejich povrchu něco jako vodní kámen.

2. Nepoužívejte suchý prášek. Prací prostředek v tekuté formě se mnohem lépe vymývá z vláken tkaniny a nezůstává mezi vlasem.

3. Nastavení vysokého počtu otáček vede také k oděru a poškození materiálu.

4. Po vyjmutí ručníků z bubnu je dobře protřepejte. Tato jednoduchá akce pomůže narovnat lisovaná vlákna.

5. Ručníky mohou vyschnout. Pokud je například sušíte na radiátoru, produkt bude poměrně obtížné vyhladit a tkanina ztratí pevnost.

6. Dejte přednost přírodním bělidlům. Na rozdíl od produktů zakoupených v obchodě je zaručeno, že nepoškodí strukturu látky.

Změkčující hrubé ručníky

  • Efektní trio

Nejprve vyperte ručníky v pračce jako obvykle. Poté vezměte misku a nalijte do ní teplou vodu, přidejte 1 polévkovou lžíci. l. soda, podobné množství mořské soli. A přidejte jeden uzávěr aviváže. Vše důkladně promíchejte a namočte ručníky do připraveného roztoku. Za 3-4 hodiny budou jako by právě přišli z obchodu. Metoda je vhodná jak pro objemné froté, tak pro kuchyňské utěrky.

Ručníky, které po vyprání zdrsnou a jsou nepříjemné na dotek, mohou způsobit jen zklamání.-3
  • Studená voda + sníh

Nejprve musíte ručník vyprat ve studené vodě. Pokud ve vašem městě napadlo alespoň pár centimetrů sněhu, vezměte misku a naplňte ji čistým sněhem. Poté vložte ručník do misky a po několika hodinách vlákna znatelně změknou. Opláchněte produkt ve studené vodě, máte hotovo!

Tyto jednoduché life hacky vašim ručníkům rychle vrátí nejen nadýchanost, ale také jejich bělost. Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavého ❤️