Sazenice se natahují z různých důvodů: nedostatek osvětlení, nadměrné zalévání, husté setí. V každém případě je třeba problém co nejdříve vyřešit. Dnes vám řeknu tajemství pěstování silných sazenic rajčat.

obecná informace

Pro normální vývoj potřebují sazenice dusík, stejně jako fosfor, který podporuje vývoj kořenového systému, draslík má pozitivní vliv na růst, kvetení a produktivitu. Kromě toho se při nedostatku draslíku sazenice velmi prodlužují.

Kdy krmit rostliny

Zkušení zahradníci doporučují krmit rajčata třikrát před jejich výsadbou na otevřeném prostranství. Hnojení by mělo být provedeno 2-3 dny po sběru, poté po 14 dnech. A ještě jednou, 3 dny před výsadbou mladých rajčat byste měli rostliny nasytit živinami.

Jak krmit sazenice

Samozřejmě si můžete koupit komplexní produkt, ale je mnohem výhodnější používat domácí hnojiva. Působí šetrněji na plodinu a zlepšují vlastnosti půdy bez rizika nadměrného hnojení.

První způsob:

  1. Do zavařovací sklenice nalijte litr teplé vody, přidejte 1 lžičku skořice.
  2. Roztok nechte 2 dny.
  3. Poté je třeba nálev scedit a sazenice jím postříkat.

Toto jednoduché složení pomůže, aby byly klíčky husté a silné. Skořice má antibakteriální vlastnosti a snižuje riziko vzniku plísní.

Pro druhou metodu je třeba oloupat pět hlíz brambor. Naplňte je 2 litry. vodou a dáme vařit. Po 20 minutách odstavíme ze sporáku a vývar přecedíme. Ředíme vodou v poměru 1:1, hnojivo je hotové! Vychlazená tekutina by měla být nalita přes rajčata u kořene.

Užitečné tipy

Sazenice se neprotáhnou, pokud jsou na chladném místě. Dalším důvodem je nedostatečné osvětlení. Rostliny jsou přitahovány ke světlu, což nestačí k plnému rozvoji.

Sazenice se natahují z různých důvodů: nedostatek osvětlení, nadměrné zalévání, husté setí. V každém případě je potřeba problém co nejdříve vyřešit.-3

Poslouchejte tyto tipy a vaše sazenice se na otevřené půdě dobře zakoření a produkují štědrou úrodu! ❤️