Nepozorovaný malý hmyz nám může ztrpčovat život a není snadné se ho zbavit. Používání chemikálií nemusí přinést očekávané výsledky a výrazně snížit rodinný rozpočet. Pokud se u vás doma nebo na zahradě usadili jmenovaní hosté, využijte těchto dostupných prostředků.

Jak se účinně zbavit mravenců

Mnoho lidí používá jedlou sodu, aby se zbavilo mravenců ze svého majetku. Je ale jedlá soda tím nejlepším repelentem hmyzu?

Předpokládá se, že postřik oblastí, kde se škůdci vyskytují, pomůže se jich trvale zbavit, ale bohužel neexistují žádné důkazy, které by to podporovaly. Je tu však dobrá zpráva! Existuje mnoho dalších skutečně účinných způsobů kontroly mravenců.

Hmyz zmizí, pokud použijete směs octa a vody v poměru 3:1. Mravenci nemají rádi kyselé aroma. Stačí směs nastříkat na včelstvo a škůdci se rozhodně nevrátí.

Kukuřičná mouka pro mravence není příliš populární, ale je extrémně účinná, když se smíchá s kyselinou boritou a sójovým olejem. Díky tomu získáme pastu, kterou stačí rozetřít po prasklinách. Kukuřičnou mouku lze nahradit běžnou moukou.

Borax pomáhá problém vyřešit, ale pouze v kombinaci s moučkovým cukrem a vodou. Skořice také odpuzuje mravence. Posypte kořením místa, kde hmyz žije, a už ho neuvidíte.

Pepř rychle zažene nezvané hosty z vašeho bytu nebo zahrady; Citrusové slupky a kávová sedlina jsou účinné proti mravencům díky svému výraznému zápachu, který je odrazuje od návštěvy vaší oblasti. Tento hmyz můžete také oklamat cukrem a budou ho následovat, kam budete chtít.

Smíchejte 40 kapek mátového esenciálního oleje s 1 litrem vody. Roztok pomáhá proti mravencům, mšicím a dalšímu hmyzu.

Nepozorovaný malý hmyz nám může ztrpčovat život a není snadné se ho zbavit.-3

Děkuji všem za lajky a zájem. I nadále vás budu těšit novými užitečnými tipy ❤️