Růže mají dlouhou a bohatou historii, stejně jako hluboký význam a symboliku. Jsou to dokonalé královny zahrad, které nás těší svou bohatostí barev a tvarů. Růže jsou často považovány za obtížné pěstovat kvůli jejich „královským požadavkům“, ale ve skutečnosti tomu tak není. Růže zvládnou úspěšně pěstovat jak zkušení zahradníci, tak nadšenci do zahradnictví. Hlavní věcí je dobře porozumět preferencím těchto rostlin. Dnes se podělím o osvědčený recept na přírodní hnojivo, aby dlouho a krásně kvetly.

Jak se starat o růže na jaře?

Brzy na jaře, po pominutí nebezpečí tuhých mrazů, by měly být růže prořezány, aby se podpořil růst nových výhonků a poupat.

Růže potřebují dostatek zálivky, zejména v období květu. Abyste se mohli dlouho těšit z jejich krásných květů, musíte půdu pravidelně zvlhčovat, zejména v teplejších měsících. Nezapomeňte, že růže netolerují nadměrnou vlhkost, takže byste měli proud vody nasměrovat na zem a vyhýbat se kontaktu s listy a stonky.

Půda musí být dobře odvodněná a obsahovat dostatek živin.
Na jaře používám hnojiva s vysokým obsahem dusíku , který je nezbytný pro růst a vývoj. Pro tvorbu poupat je navíc nutné růžím dodat fosfor a draslík.

Kondicionér na grapefruitová semínka

Stále musíte být ostražití. Aby se zabránilo chorobám a škůdcům, kteří nepříznivě ovlivňují jejich růst a kvetení. Když mi růže napadnou mšice, vyrábím si domácí kondicionér z grepových semínek.

Jak to vařit?

Seberte semena z konzumovaného ovoce a vložte je do skleněné nádoby. Poté je zalijte horkou vodou a přidejte lžičku octa. Směs by měla sedět týden. Týden před použitím roztok nařeďte vodou a růže postříkejte. Tento postup se doporučuje provádět alespoň jednou za dva týdny.

Růže mají dlouhou a bohatou historii, stejně jako hluboký význam a symboliku. Jsou to dokonalé královny zahrad, které nás těší svou bohatostí barev a tvarů.-3

Grapefruitová semínka obsahují cenné látky, které mají silné antibakteriální, antivirové a protiplísňové účinky , díky kterým bojují s mnoha rostlinnými patogeny.

Tento kondicionér lze použít jak profylakticky, tak po objevení se prvních příznaků onemocnění. Kromě toho zvyšuje odolnost rostlin a umožňuje jim lépe se vyrovnat s různými podmínkami prostředí. Kondicionér na grapefruitová semínka je univerzální pro různé druhy plodin, lze jej použít na byliny, okrasné rostliny, ale i na zeleninu nebo ovoce.