Prostředek na mytí nádobí si snadno poradí s mastnými usazeninami, ale ne vždy dokáže odstranit zbytky připáleného jídla. Chcete-li zlepšit a posílit svůj prací prostředek, stačí přidat několik snadno dostupných přísad z kuchyňské police. Dnes vám řeknu, jak proměnit jednu láhev ve dvě a zároveň ušetřit čas, peníze a nervy.

Nádobí myjte, dokud nezaskřípe

Chcete-li zdvojnásobit množství pracího prostředku, nemusíte chodit do obchodu. Nejprve si vezmeme lahvičku s prostředkem na mytí nádobí. Nezáleží na tom, zda se jedná o drahý nebo levný produkt.

Kromě toho budeme potřebovat:

  • Voda – 2 sklenice.
  • Sůl – 2 polévkové lžíce. lžíce.
  • Jedlá soda – 2 polévkové lžíce. lžíce.

Proces vaření je jednoduchý a přímočarý. Nalijte vodu a prostředek na mytí nádobí do vhodné nádoby. Do misky s mycím prostředkem přidejte dvě lžíce jedlé sody a stejné množství soli. Ingredience důkladně promíchejte. Pro větší pohodlí nalijte směs do dvou lahví. Připraveno!

Domácí triky

Samotná tekutina je sice určena k mytí špinavého nádobí, ale to neznamená, že ji nelze použít i na jiné povrchy. Pomocí prostředku na mytí nádobí můžete čistit šperky, mýt podlahu, okna a zrcadla, dokud se nelesknou. Je důležité přidat více vody, aby vzniklý roztok na skle nepěnil. Účinné látky dokonale odstraňují mastnotu, takže prostředek na mytí nádobí lze použít k ošetření mastných skvrn na oblečení, ale i kuchyňských spotřebičích a nábytku.

Kombinace tří litrů octa, 1 polévková lžíce. l. sůl a 1 lžička tekutiny si snadno poradí s plevelem. Jednoduše vše smíchejte a nalijte do rozprašovače a nastříkejte na místa, která je třeba vyčistit.

Prostředek na mytí nádobí si snadno poradí s mastnými usazeninami, ale vždy dokáže odstranit zbytky připáleného jídla.-3

Nyní se nemusíte bát, že rychle dojde prací prostředek. Před námi je mnoho užitečných rad. Nepřepínejte, odebírejte kanál ❤️