Houbičky na nádobí kupujeme nejčastěji v balení po více kusech. Jsou v různých barvách. V této sadě najdeme houbičky na nádobí v růžové, modré, zelené a žluté barvě. Pravděpodobně si až dosud mnoho majitelů domů myslelo, že jde jen o barvu. Ukazuje se, že každý z nich má svůj vlastní účel. Vybrané odstíny udávají tvrdost a abrazivní schopnost houby.

Zelená houba dokonale vyčistí odolnou špínu a dokonce i zaschlou mastnotu. Je však třeba mít na paměti, že tato houba může poškrábat vaše nádobí, proto ji používejte opatrně.

Červená houba je méně drsná než houba zelená, ale přesto je poměrně tvrdá, takže si poradí s jakýmikoli skvrnami, aniž by tvořila větší riziko poškrábání nádobí. Jeho síla je definována jako průměrná.

Modrá houba je nejměkčí, takže je skvělá na čištění porcelánu a pánví. Žlutá houba má úplně stejné vlastnosti a sklo nepoškrábe, takže se s ní vyplatí mýt sklenice a sklenice na víno.

Nejuniverzálnější je růžová houba . Nedoporučuje se k čištění skla. Vhodné jako doplněk při úklidu koupelny nebo kuchyně.

Oranžová houba – Tato barva houby je nejméně běžná a nenachází se v každé sadě. Používá se k čištění teflonových povrchů.

Houbičky na nádobí kupujeme nejčastěji v balení po více kusech. Jsou v různých barvách. V této sadě najdeme houbičky na nádobí růžové, modré, zelené a žluté.-3

Stojí za zmínku, že takové vlastnosti se nevztahují na nejlevnější žínky. Některé výrobky mají pouze dekorativní funkci a všechny houbičky jsou vyrobeny ze stejného materiálu a nejsou měkké.

Také je třeba pamatovat na to, že i ta nejdražší houba se opotřebuje v relativně krátké době. Proto by se měl pravidelně vyhazovat a nahrazovat novým.

Tyto úžasné informace vám rozhodně usnadní každodenní úklid kuchyně.