Vlašské ořechy mají velmi výraznou chuť. Do koláčů často přidávám sekané ořechy a v zimě moc ráda jím ořechy s medem. Obsahují hodně fosforu, draslíku, zinku a vlákniny. Lékaři doporučují jíst 6-7 ořechů denně pro dobrou funkci mozku a nervového systému.

Neméně užitečné vlastnosti mají skořápky vlašských ořechů, které běžně vyhazujeme do koše. Dá se používat moudře, protože má mnoho využití.

Vlašské ořechy mají velmi výraznou chuť. Do koláčů často přidávám sekané ořechy a v zimě moc ráda jím ořechy s medem. Obsahují hodně fosforu, draslíku, zinku a vlákniny.

V tomto článku vám představím 7 neobvyklých způsobů, jak využít skořápky vlašských ořechů v každodenním životě.

Zbarvení

Skořápky vlašských ořechů obsahují juglon, přírodní barvivo. Proto lze skořápku použít k barvení látek a vlasů. Dvě hrsti skořápek zalijte půl litrem horké vody a nechte hodinu působit. Výslednou směsí opláchněte vlasy. Prohloubí tmavou barvu vlasů, dodá jim kaštanový lesk a působí hojivě.

Tělový peeling

Přidejte pár lžiček drcených skořápek vlašských ořechů do svého oblíbeného pleťového mléka nebo sprchového gelu. Dostanete přírodní peeling, který vyhlazuje pokožku, zlepšuje krevní oběh a redukuje projevy celulitidy.

Čisticí prostředek

Skořepinu lze použít k čištění kovu, dřeva nebo skla. Skořápky je nejlepší nejprve rozemlít kladivem a poté v mlýnku na kávu. Poté přidejte trochu jedlé sody a vody, dokud se nevytvoří pasta. Před použitím je však lepší vyzkoušet jeho účinek čištěním malé plochy.

Hnojivo pro rostliny

Hrst skořápek nasypte do 1,5 litru studené vody a vařte 20 minut. Po vychladnutí přecedíme a zředíme vodou v poměru 1 ku 3. Nalijeme do konve a zalijeme pokojové rostliny.

Mulčování a drenáž

Jako drenáž použijte skořápky vlašských ořechů. Než do něj zasadíte rostliny, nasypte na dno skořápky. Na zahradě můžete mulčovat rostliny skořápkami. Při tomto použití nejen udrží vlhkost a zabrání růstu plevele, ale také vyživí plodiny.

Dekorace

Skořápky vlašských ořechů lze použít k ozdobení vánočních stromků, věnců a květinových vazeb. K tomu budete potřebovat poloviny skořápek, do kterých můžete udělat otvory nebo je slepit lepidlem. Mohou být ponechány v přirozeném stavu nebo natřeny akrylovými barvami a posypány třpytkami.

Vlašské ořechy mají velmi výraznou chuť. Do koláčů často přidávám sekané ořechy a v zimě moc ráda jím ořechy s medem. Obsahují hodně fosforu, draslíku, zinku, vlákniny.-3
Vlašské ořechy mají velmi výraznou chuť. Do koláčů často přidávám sekané ořechy a v zimě moc ráda jím ořechy s medem. Obsahují hodně fosforu, draslíku, zinku, vlákniny.-4

čluny

Skořápky ořechů lze využít ke kreativní hře s dětmi. Zkuste si z nich vyrobit plachetnici. Nejprve je potřeba rozpustit vosk na svíčky a nalít ho na poloviny skořápek ořechů. Dokud je vosk ještě teplý, zapíchněte do každé poloviny párátko. Jakmile vosk ztuhne, vyrobte si vlaječku z papíru, listů nebo kousků látky. Poté naplňte vanu vodou a spusťte plachetnice.

Nyní víte, co dělat se skořápkami vlašských ořechů. 💗