Většina lidí zapomíná pravidelně čistit buben pračky. Díky tomu se na stěnách usazují drobné nečistoty a tvoří se i nepříjemné plísně. Dnes se chci podělit o jednoduchý způsob, jak rychle a efektivně dezinfikovat buben pračky. Stačí trocha ústní vody.

Ústní voda má mnoho využití. Kromě toho, že ústní voda bojuje proti bakteriím a chrání zuby před zubním kazem, skvěle funguje i jako čisticí prostředek.

Oblíbená ústní tekutina má antiseptické a dezinfekční vlastnosti, a proto ji mnoho lidí používá k čištění toalety. Lze jej použít i k čištění pračky.

Abyste se zbavili nepříjemného zápachu a plísní z bubnu pračky, stačí přidat do dávkovače půl sklenice ústní vody a spustit krátký prací program. V tomto okamžiku by v bubnu nemělo být žádné oblečení.

Aviváž vydezinfikuje vnitřek pračky a dále ji osvěží a zcela odstraní nepříjemný zápach.

Pokud máte věci, které mají nepříjemný zápach a žádný jiný prostředek nepomáhá tuto „nepříjemnost“ odstranit, můžete do prádla přidat trochu ústní vody.

Tea tree oil pro ještě větší účinek

Pro posílení účinku leštidla, jak při dezinfekci pračky, tak při odstraňování nepříjemných pachů z oblečení, můžete do dávkovače ústní vody přidat ještě pár kapek tea tree oleje.
Žádné bakterie ani plísně nemají šanci proti síle čajovníku a ústní vody.

Jak často byste měli dezinfikovat buben pračky? Aby přístroj dlouho vydržel, vyplatí se jej pravidelně dezinfikovat.

Odborníci doporučují dělat to alespoň jednou měsíčně. Výše uvedený způsob můžete použít s ústní vodou nebo si koupit speciální tablety na čištění pračky.

Jak často čistíte buben pračky? Podělte se o své způsoby čištění auta v komentářích?