Teplý pletený svetr nesmí chybět ve vašem zimním šatníku. Abych něco spolehlivě ochránila před chladem, volím většinou vlněné věci. Neroztahují se ani nemění barvu, ale mohou dráždit pokožku. Dnes vám chci říct, jak se s tímto nepříjemným jevem vypořádat. Stačí vyndat jeden dostupný produkt z lednice a svetr již nebude „drsný“.

Jak udělat svetr měkký

Silný vlněný svetr vám pomůže přežít i tuhou zimu. Má to ale jednu podstatnou nevýhodu – věc lze nosit pouze s upnutým tričkem, košilí nebo rolákem. V opačném případě pichlavá příze dotýkající se těla způsobuje znatelné nepohodlí. Abychom se zbavili dráždivého účinku, potřebujeme běžné mléko.

Požadované ingredience:

  • Teplá voda – 2 litry
  • Mléko – 200 ml. Jako alternativu je přijatelné použít smetanu nebo kefír.

Vezměte misku a smíchejte mléko s vodou. Do připravené směsi pak svetr na půl hodiny ponořte. Po uplynutí této doby vymačkejte přebytečnou vodu a svetr vyperte v pračce na příslušný program. Teplota vody by neměla překročit +30°C.

Nezapomeňte, že svetr nelze po vyprání vyždímat klasickým zákrutem. To může mít špatný vliv na stav produktu. Faktem je, že věci vyrobené z přírodní vlny se snadno roztahují a ztrácejí svůj tvar.

Nemáte doma mléčné výrobky? Používejte vlasový kondicionér

Nemusíte kupovat mléko jen proto, abyste zjemnili svetr. Vlasový kondicionér je skvělou alternativou.

Postup krok za krokem:

  • Do misky nalijte litr vody, přidejte 50 ml kondicionéru. Důkladně promíchejte, aby nebyly žádné hrudky.
  • Svetr namočte do tekutiny alespoň na hodinu. Poté oblečení vyperte jako obvykle.

Zvolte „nejjemnější“ režim praní. Svetr můžete točit v odstředivce, ale pouze počet otáček by neměl přesáhnout 600.

Tyto jednoduché životní hacky obnoví měkkost a pohodlí vašeho svetru. Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavého ❤️