Není mnoho způsobů, jak urychlit růst a vývoj pokojových rostlin. Nejúčinněji se s tímto úkolem vypořádají domácí hnojiva. Obsahují pouze přírodní a cenově dostupné ingredience a stojí několikanásobně méně než produkty zakoupené v obchodě.

Jak urychlit růst hrnkových rostlin

Vývoj kořenového systému pokojových květin je omezen objemem půdy, proto je nutné do ní přidávat tekutá i objemová hnojiva.

Mezi látky, které rostliny potřebují, patří: dusík, draslík, fosfor, hořčík, mangan, železo, měď, vápník. Není nutné je kupovat samostatně. Každá hospodyňka má ve své kuchyni výrobek s celou řadou minerálů. Pokud jej přidáte do půdy, začnou se v nejkratším možném čase objevovat nové listy a svěží, krásné pupeny.

Krmení rostlin škrobem

Budeme potřebovat bramborový nebo kukuřičný škrob. Není třeba připravovat hnojivo. Chcete-li „oživit“ své oblíbené pokojové květiny, měli byste uvolnit půdu v ​​květináči. Poté odstraňte vrchní vrstvu o tloušťce asi 1,5 cm.

Přidejte 1 lžičku škrobu a promíchejte se zeminou a navrch nasypte čerstvou zeminu. To je třeba udělat, aby se v hrnci neobjevila plíseň.

Další domácí hnojiva

Odpad, který bez přemýšlení vyhodíme do koše, překvapivě dokáže rostlinám zajistit rychlý růst a vývoj.

  • Banánová slupka je bohatým zdrojem fosforu, síry, draslíku a hořčíku. Vysušte v troubě a rozemelte, prášek smíchejte se zeminou nebo přeměňte na tekuté hnojivo (nakrájejte na malé kousky, zalijte 1 litrem vody a nechte 2 dny, poté nálev zřeďte přidáním dalších 400 ml vody ).
Není mnoho způsobů, jak urychlit růst a vývoj pokojových rostlin. S tímto úkolem se nejúčinněji vypořádají domácí hnojiva.-3
  • Ve skořápce jednoho vejce je přibližně 700 mg vápníku. Osušte vaječné skořápky, rozdrťte je a poté je v hrnci smíchejte se zeminou. Toto hnojivo se rozkládá velmi pomalu, takže účinek nezaznamenáte okamžitě.
  • Kávová sedlina je vhodná pro rostliny, které mají rády mírně kyselé prostředí (například kapradina, anturie, orchidej). 1 lžičku sedliny nasypte do sklenice vody, nechte vylouhovat a po půl hodině můžete květy zalévat.

Doufám, že vaše květiny ožijí a budou vám nadále dělat radost. Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavého ❤️