Hledáte v ledničce čerstvé potraviny, které jste si koupili před týdnem, a zjistili jste, že jsou shnilé nebo zvadlé? Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak tomu zabránit. Naučil jsem se nejlepší způsoby, jak prodloužit čerstvost potravin při zachování jejich chuti.

1. Skladování čerstvého zelí

Nikdy neskladujte zelí v igelitovém sáčku. Je lepší dát tuto zeleninu jen do zásuvky chladničky. Takto vydrží křupavé a čerstvé až 2 týdny.

2. Skladování salátu a špenátu

Salát i špenát je třeba před uskladněním omýt. Listy musíte opláchnout pod studenou vodou a umístit je do skleněné mísy vyložené papírovou utěrkou. Poté pevně zakryjte fólií a vložte do chladničky. Díky tomu zůstanou křupavé, takže jsou skvělé do salátů.

3. Skladování cibule

Nedoporučuje se skladovat cibuli v lednici kvůli vlhkosti, která se v ní nachází. Kromě toho se další produkty „nakazí“ vůní cibule. Bylo by lepší umístit tuto zeleninu do proutěného koše, protože má dostatečné větrání. Cibule tak zůstane čerstvá několik měsíců. Neskladujte ji s bramborami. Takto se bude rychleji kazit.

4. Čerstvé citrony na měsíc

Citrony vydrží déle čerstvé, pokud je nejprve vložíte do plastového sáčku a poté do lednice. Plody není nutné skládat na sebe. Vak musí být prostorný, aby vzduch mohl volně procházet. Pokud je skladujete při pokojové teplotě, vydrží čerstvé asi týden.

5. Zachovejte živiny z mrkve

Před uskladněním je třeba odříznout stonky a listy. Stonky přijímají veškerou vlhkost a všechny prospěšné živiny. Mrkev tak vydrží mnohem déle čerstvá. Pak stačí dát do šuplíku ledničky. Neuchovávejte jej v plastovém sáčku.

Hledáte v ledničce čerstvé potraviny, které jste si koupili před týdnem, a zjistili jste, že jsou shnilé nebo zvadlé? Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak tomu zabránit.-3

6. Skladování bobulí

Omyté bobule uložené v plastových nebo skleněných nádobách rychleji zplesniví, i když je skladujete v lednici. Takové ovoce omyjte pouze bezprostředně před konzumací. Skladujte je v nádobě s dobrým větráním.

7. Skladování hub, aby byly čerstvé

Houby zakoupené v plastových nádobách je nutné ihned vyjmout z obalu. Poté smyjte zbývající nečistoty a nechte uschnout. Sušené houby je třeba zabalit do papírové utěrky, poté vložit do papírového sáčku a uchovat na chladném místě.

8. Použití alobalu na uskladnění banánů

Konce banánů jednoduše zabalte do fólie. Tato technika zpomaluje proces zrání banánů, takže rychle nezměknou a neztmavnou. Stonky byste také měli zabalit do fólie pokaždé, když banán odtrhnete.

Hledáte v ledničce čerstvé potraviny, které jste si koupili před týdnem, a zjistili jste, že jsou shnilé nebo zvadlé? Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak tomu zabránit.-4

9. Skladování zeleně

Čerstvé bylinky rychle vadnou, i když jsou skladovány v lednici. Existují však dva způsoby, jak zachovat jejich vzhled déle a neztratit svou hodnotu. Zacházejte s nimi jako s květinami.

Naplňte sklenici vodou a ponořte do ní bylinky. Takto je můžete skladovat v lednici. Získáte tak 3-4 dny, než bylinky začnou vadnout.

Hledáte v ledničce čerstvé potraviny, které jste si koupili před týdnem, a zjistili jste, že jsou shnilé nebo zvadlé? Naštěstí existují jednoduché způsoby, jak tomu zabránit.-5

Aby bylinky vydržely čerstvé déle než 4 dny, jednoduše je smíchejte s olejem. Poté je nakrájejte nebo natrhejte na větší kousky a vložte do formy na led. Poté listy nebo větvičky zalijte rozpuštěným máslem, důkladně je zakryjte a vložte formy do mrazáku. Zvadlé bylinky tak nebudete muset vyhazovat.