Rýžové mléko je oblíbeným produktem rostlinného původu. Domácí rýžové mléko je výbornou náhradou kravského mléka. Tento bylinný nápoj se snadno vyrábí a je bohatý na mnoho vitamínů a minerálů. Řeknu vám, k čemu je dobré rýžové mléko a jak ho připravit.

Rýžové mléko – vlastnosti

Rýžové mléko je výbornou alternativou živočišného mléka nejen pro vegany a lidi na bezlaktózové dietě. Rýžové mléko je prospěšné i pro lidi s intolerancí laktózy.

Domácí rýžové mléko obsahuje spoustu zdravých ingrediencí, včetně vlákniny, hořčíku, vápníku a vitamínů E a B6. Pokud toto mléko vyrobíte z hnědé rýže, bude obsahovat ještě více vitamínů a minerálů. Vláknina obsažená v tomto nápoji vám dodá pocit sytosti na dlouhou dobu. Právě díky přítomnosti velkého množství rýže ve stravě si Asiaté udržují výbornou formu po dlouhou dobu!

Jak připravit rýžový nápoj?

Rýžové mléko, které je k dostání v našich obchodech, obsahuje spoustu cukru, chemických přísad, zahušťovadel a konzervantů. Proto byste toto rýžové mléko měli brát pouze jako poslední možnost. Pokud je to možné, připravte si ho doma. Domácí rýžové mléko je vyrobeno z přírodních produktů, takže je velmi zdravé.

Recept na rýžové mléko je velmi jednoduchý a nezabere moc času. Vyzkoušejte tento základní recept, který vyžaduje pouze tři ingredience.

Vše, co potřebujete, je 1 šálek rýže (hnědé nebo bílé), 1 litr vody a špetka soli. Navíc můžete ochutnat 1 tabulku. lžíci hnědého cukru, vanilky nebo skořice.

Nejprve namočte rýži přes noc do vařené vody. Pak druhý den rozšlehejte v mixéru a přeceďte přes dvakrát nebo třikrát přeloženou gázu. Připravené rýžové mléko by mělo být skladováno těsně zakryté v chladničce. Ideální je k tomu skleněná láhev.

Svou strukturou připomíná kravské mléko. Rýžové mléko má ale specifickou chuť. Díky vysokému obsahu škrobu může chutnat trochu zemitě. Lze dosladit xylitolem nebo agávovým sirupem, případně vylepšit trochou šťávy z citronu, limetky nebo pomeranče.

Jak používat rýžové mléko

Tento druh rostlinného nápoje je ideální jako prvek mléčných polévek a různých snídaní. Rýžové mléko lze přidat i do ovocných a zeleninových smoothies.

Do nádoby mixéru vložte například šálek borůvek, malin, banánů nebo jahod. Poté přidáme rýžové mléko a osladíme medem. Vše promícháme a nalijeme do vysokých sklenic. Rýžové mléko není příliš tučné, takže se dobře hodí jako základ takových nápojů. Navíc se hodí do těsta na koláče, muffiny, palačinky. Rýžové mléko navíc vytvoří dokonalou pěnu pro cappuccino.