V období podzim-zima, kdy se dny zkracují, pociťují nedostatek slunečního světla nejen lidé. Stav rostlin se také znatelně zhoršuje, přestávají kvést, listy získávají tmavě zelený odstín a ztrácí se jas vzoru. V takové situaci lze pokojovou květinu zachránit pomocí potravinářské fólie a dvou dlouhých párátek.

Osvětlení rostlin v zimě

Obvykle máme doma květináče s krásnými exotickými rostlinami, ale klima, ve kterém žijeme, jim není příliš příznivé. Čím větší květ, tím více světla potřebuje pro správný vývoj.

Není nutné používat umělé osvětlení. Aby rostlina neztratila svůj dekorativní vzhled, stačí v kuchyni hledat roli potravinářské fólie a dřevěné tyčinky. Tento osvědčený způsob je mnohem praktičtější a levnější než použití speciálních lamp, které přirozené sluneční světlo nikdy nenahradí.

Trik s hliníkovou fólií

Šedé mraky za oknem, deštivé počasí – je čas připravit stojan na květináče s „osvětlením“! K přípravě domácích světýlek na rostliny potřebujeme jen dvě věci: malý plát alobalu a dvě tyčinky (postačí bambusové špejle). Okraje fólie přeložte tak, aby pevně přilnuly k dřevěným podpěrám a vytvořily něco jako zástěnu.

V období podzim-zima, kdy se dny zkracují, nejen lidé pociťují nedostatek slunečního světla.-3

Zapíchněte klacky do země. Je důležité, aby světlo směřovalo na květinu a nezakrývalo okno. Sluneční paprsky se budou od fólie odrážet a rovnoměrně rozptýlit po listech. Tento trik navíc rostlinu zahřeje, což zlepší fotosyntézu, listy budou krásné, světlé a začnou aktivně růst.

I ty nejnáročnější rostliny potřebují dostatek světla a tepla. Vyzkoušejte jednoduchý life hack s fólií a vaše květiny během chvilky ožijí ❤️