Lednička je nepostradatelným domácím spotřebičem v každé kuchyni. Bez ní by se jídlo kazilo rychlostí světla a bylo by prostě nemožné se jím zásobit. Jakákoli porucha tohoto zařízení s sebou nese mnoho ztrát, a to jak v podobě poškozených výrobků, tak i peněz vynaložených na opravy.

Někdy se stane, že chladnička spotřebovává hodně elektřiny a důvodem může být silná vrstva prachu na kondenzátoru.
Jak vyčistit tento neviditelný prvek zodpovědný za účinnost chlazení?

Lednička je nepostradatelným domácím spotřebičem v každé kuchyni. Bez ní by se jídlo kazilo rychlostí světla a bylo by prostě nemožné se jím zásobit.

Spotřebovává vaše chladnička příliš mnoho elektřiny? Možná za to může kondenzátor

Ne každý ví, k čemu vlastně kondenzátor v lednici je. Obvykle se nachází na zadní straně zařízení. Má tvar síťky obsahující chladicí kapalinu, která při ochlazení začíná kondenzovat. Nejde o náhodný jev, protože to vytváří studenou páru, která ochlazuje vnitřek chladničky. Jedná se o velmi důležitou součást chladicího systému, který je neustále připraven snižovat teplotu uvnitř komory.

Údržba kondenzátoru zajišťuje správnou funkci chladničky. Pokud je prvek pokrytý silnou vrstvou prachu, jeho výkon se může zhoršit, což má za následek zvýšenou spotřebu energie nebo kondenzaci vody, která se hromadí na nejnižší polici. Aby se to nestalo, nabízím na výběr dvě možnosti.

Jak vyčistit kondenzátor v lednici?

Jak již bylo napsáno, jedná se o mřížku na zadní stěně, ale existuje pár výjimek. U některých modelů chladniček je umístěn nad horním panelem nebo na boční stěně (obvykle skrytá za víkem).

Jakmile najdete požadovaný prvek zařízení, musíte vypnout chladničku a připravit několik potřebných nástrojů. Řeč je o kartáčku s měkkými štětinami a utěrce z mikrovlákna. Někoho nebaví zametat prach ručně, a tak používá vysavač s nástavcem s měkkými štětinami. V tomto případě je nejdůležitější nastavit zařízení na minimální výkon.

Jakmile je vnější vrstva prachu zbavena kondenzátoru, otřete všechny příčky měkkým hadříkem. Mříž po mřížce stíráme veškerý plak, který se tam za posledních pár let s největší pravděpodobností nahromadil.

Lednička je nepostradatelným domácím spotřebičem v každé kuchyni. Bez ní by se potraviny kazily rychlostí světla a bylo by prostě nemožné je zásobit.-3

Nepoužívejte saponáty a spolehněte se pouze na látku a sílu svých rukou. Kondenzátor čas od času vyčistíme, abychom zabránili opětovnému nahromadění silné vrstvy prachu blokující správný chod chladničky.