Je těžké si představit zimu bez teplého svetru. To je nedílnou součástí mnoha neformálních, obchodních a elegantních vzhledů. Ale aby vypadal perfektně po mnoho sezón po sobě, potřebuje náležitou péči. I drobná chyba při praní a vlákna zhrubnou a budou připomínat plsť. Naštěstí jsou všechny tyto změny vratné. Dnes se podělím o neobvyklý, ale velmi účinný způsob, který pomůže vrátit vašemu oblíbenému předmětu jeho krásný vzhled.

Je těžké si představit zimu bez teplého svetru. To je nedílnou součástí mnoha neformálních, obchodních a elegantních vzhledů. Ale aby vypadal perfektně po mnoho sezón po sobě, potřebuje náležitou péči.

Nejčastěji se s tímto problémem potýkají majitelé svetrů vyrobených z přírodních materiálů – vlna, angora, mohér, kašmír. U syntetických oděvů je mnohem méně pravděpodobné, že se srazí a ztratí elasticitu.

Jak docílit toho, aby svetr opět vypadal reprezentativně

To, že je svetr plstěný, neznamená, že by se měl odepisovat. Nejprve vyzkoušejte trik s mrazem. Takže musíte svetr namočit studenou vodou a poté jej zabalit do plastové fólie. Umístěte svazek na několik hodin do mrazáku. Po vyjmutí z lednice počkejte, až oblečení rozmrzne.

Pak svetr opatrně rozložte a pomalu roztahujte. V této fázi je důležité dát produktu požadovaný tvar. Nakonec položte široký ručník a položte na něj svetr, aby uschl.

Alternativní způsob

Mléčnou koupelí můžete vrátit svému svetru hebkost a původní vzhled. Potřebujeme pouze tři dostupné ingredience: vodu, mléko, dětský šampon.

Postup krok za krokem:

  • Vezměte misku a nalijte do ní teplou vodu. Přidejte trochu dětského šamponu (postačí jakýkoli jiný jemný mycí prostředek).
  • Poté naplňte samostatnou nádobu 2 litry vody a 200 ml mléka. Tuto směs nalijte do mísy se svetrem. Nechte tři hodiny.

Po tomto postupu bude i „dřevěný“ svetr měkký a nadýchaný. Jednoduše jej vyjměte z misky a opláchněte studenou vodou.

Děkuji za přečtení článku až do konce. Přihlaste se k odběru kanálu, čeká vás spousta skvělých nápadů a užitečných tipů 💖