Blíží se prázdniny a s nimi jarní úklid. Jednou z místností, kde úklid trvá nejdéle, je koupelna. Mělo by to všechno svítit. Největší problém je sprchový kout, kde se objevuje plak a plísně.

Při sprchování se na skle sprchové kabiny usazuje tvrdá voda a zbytky pěny. Během krátké doby se povrch pokryje nevzhlednými skvrnami, které se obtížně odstraňují houbou. Vlivem vysoké vlhkosti se na spárovací hmotě může vytvořit plíseň, která představuje zdravotní riziko pro členy domácnosti.

Chcete vrátit své chatě původní vzhled? Použijte tento jednoduchý domácí prostředek, který odstraní všechny skvrny včetně plísní. A ne, není to ocet ani kyselina citronová.

Jak se zbavit plísní?

Koupelna je místnost s vysokou vlhkostí. To je skutečná živná půda pro bakterie a plísně, které se tak často usazují v rozích kabiny. Pokud si všimnete, že se objevují žluté nebo šedozelené skvrny a vaše koupelna má výrazný zatuchlý zápach, je to známka toho, že došlo k napadení plísní.

I malé množství plísní v interiéru má vážné zdravotní následky. Rýma, sinusitida, bolest hlavy nebo kožní alergie jsou jen některé. Proto je tak důležité neustále sledovat stav sprchového koutu. Zkušené hospodyňky spoléhají na domácí léčbu.

První z nich vyžaduje použití peroxidu vodíku. Stačí smíchat s trochou jedlé sody a připravenou pastou potřít plesnivé místo. Nechte tak hodinu a po uplynutí této doby setřete čistou houbou. Po plísni by neměly být žádné stopy.

Druhá metoda zahrnuje použití octa. Ocet má dezinfekční a bělící účinek. Stejně jako v předchozím případě jej jednoduše nastříkejte na kabinu, rozetřete po povrchu a nakonec opláchněte vodou. Bohužel tato metoda má jednu nevýhodu. Charakteristická vůně octa visí ve vzduchu po dlouhou dobu. Naštěstí se to dá vyměnit. Jste-li hrdým majitelem myčky, pak už potřebný produkt máte doma.

Naplňte vodou a otřete kabinu. Bude jako nový

Chcete vrátit svému sprchovému koutu původní vzhled a zároveň se zbavit bakterií? Existuje cesta ven. Používejte tablety do myčky, které snadno odstraní veškeré nečistoty.

Tabletu stačí zalít trochou vroucí vody. Když se tableta úplně rozpustí, ponořte do ní houbu a otřete s ní kabinu. Roztok nechte na povrchu 10 minut, poté opláchněte vodou a vytřete sklenici dosucha. Budou jako nové!

Blíží se prázdniny a s nimi jarní úklid. Jednou z místností, kde úklid trvá nejdéle, je koupelna. Měla by celá zářit.-3