Letos nás duben potěšil teplým počasím, díky kterému se probudila klíšťata, dlouho spící ve svých úkrytech.

Chytání klíštěte venku je velmi časté a ať už žijete ve městě nebo na venkově, riziko je stejně vysoké. Tato malá stvoření jsou přenašeči mnoha nebezpečných nemocí, které mohou mít negativní důsledky pro naše zdraví.

Pro ochranu vašeho zdraví před encefalitickými nájemníky vám nabízím domácí sprej proti klíšťatům.

Jak odpuzovat klíšťata? Udělejte to doma

Co klíšťata přitahuje? Nejčastěji je to náš zápach, zvláště když se potíme. V teplém počasí se tomu nelze vyhnout. Zvláště pokud se procházíme v lese se psem. Neměli byste si myslet, že to možná přejde; je lepší chránit své tělo a oblečení domácím sprejem na klíšťata. Recept je jednoduše jednoduchý a obsahuje pouze přírodní ingredience, které odpuzují malé pijavice.

Jak vyrobit repelent proti klíšťatům?

Nejlepší zbraní proti klíšťatům je silice z pelargónie . Dá se koupit v lékárnách, bylinkách nebo na trhu u babiček-léčitelek.

Další dvě ingredience, které budeme k přípravě spreje potřebovat, jsou voda a etylalkohol (lze použít i vodku ). Alkohol je nutný k rozpuštění oleje, aby bylo dosaženo účinnějšího spojení s vodou.

Pro výrobu spreje proti klíšťatům smíchejte 40 kapek esenciálního oleje se 100 ml vody a dvěma lžícemi alkoholu . Tekutinu je třeba nalít do lahvičky s rozprašovačem, která pomůže rovnoměrně rozprášit přípravek na oděv a exponovanou pokožku. Sprej používejte při každé procházce a stříkejte každých pár hodin, jakmile se vůně začne rozcházet.

Co nemá rádo klíšťata? Tyto pachy je odpuzují

Pokud nemáte po ruce geraniový olej, můžete použít jiné domácí prostředky, které jsou stejně účinné na odpuzování klíšťat. Tito malí krvežíznivci mají velmi citlivý čich, díky kterému jsou schopni najít vhodnou kořist. Pokud jsou nějaké vůně, které je přitahují, musí existovat i takové, které nenávidí.

To, co je odradí nejvíce, jsou bohaté bylinné aroma obsažené v esenciálních olejích. V boji proti klíšťatům jsou nejlepší levandulový, tea tree, tymiánový nebo šalvějový olej.

Přidat popis