Bez myčky by se v dnešní době jen těžko žilo. Šetří nejen vodu a mycí prostředky, ale především náš čas, ruce a nádobí, díky této technice je dokonale čisté, lesklé a bez skvrn.

Existuje ale řada věcí, které v myčce absolutně nelze mýt, a to nejen kvůli riziku poruchy zařízení, ale i poškození mytých věcí. Podívejte se na tento seznam 9 takových položek a už je nikdy nedávejte do myčky.

Křišťálové sklenice

Křišťálové sklenice jsou mimořádně jemné. Praní při vysokých teplotách je může poškodit. Křišťálové sklenice je nejlepší mýt ručně s malým množstvím saponátu.

Kuchyňské nože

Nože by se neměly vkládat do myčky nádobí, protože se mohou vlivem vysokých teplot otupit a poškodit. Nože je nejlepší umýt v teplé vodě a ihned po umytí je osušit ručníkem.

Bez myčky by se v dnešní době těžko žilo.-3

Dřevěné nádobí

Také byste se měli vyvarovat mytí dřevěného nádobí, včetně prkének a vařeček, v myčce, protože takové nádobí se mnohem rychleji kazí. To platí i pro nádoby s dřevěnými prvky.

Ručně malovaný porcelán

Neměli byste prát porcelánové nebo ručně zdobené šálky a hrnky, a to ani z běžného železářství. Totéž platí pro nádobí se „zlatým“ nebo „stříbrným“ dekorem, boky apod. Vysoký tlak a horká voda v myčce může dekor vymazat, poškodit nebo dokonce úplně vymýt.

Bez myčky by se v dnešní době těžko žilo.-4

Hliníkové nádobí

Prostředky do myček – kapsle, prášky, oplachovací prostředky a sůl jsou v kombinaci s vysokým tlakem vody na mytí hliníkového nádobí příliš agresivní a mohou na něm urychlit tvorbu rzi.

stříbrný

Stříbrné a pozlacené příbory by se neměly vkládat do myčky, protože by mohly ztratit svůj lesk. Navíc se po nějaké době může stříbrný povlak úplně opotřebovat a budou vypadat nevzhledně.

Plastický

S plastovým nádobím a nádobami byste měli být opatrní, protože vlivem vysokých teplot používaných v myčce se mohou deformovat a uvolňovat látky škodlivé pro náš organismus. Některé plastové nádobí má speciální označení znamená, že jej lze mýt v myčce nádobí.

Bez myčky by se v dnešní době těžko žilo.-5

Termoska

Horká voda v PMM může poškodit stěny termosky a víka, v důsledku čehož může termoska ztratit schopnost zadržovat teplo. Pokud chcete termosku důkladně vyčistit, nasypte do ní jedlou sodu, zalijte vodou a počkejte pár hodin.

Sklenice s popisky

Před umístěním plechovek do PMM byste měli odstranit štítky. Mohou se zaseknout ve filtru myčky nádobí. Pro snadné odstranění štítku je jednoduše nechte ve větší nádobě s horkou vodou a jedlou sodou.