Prostředek na mytí nádobí, aviváž, sprej na okna, vůně. A to není úplný seznam čisticích prostředků, které se nacházejí v každé domácnosti. Každý rok za ně utratíme jmění, aniž bychom si uvědomili, že jsou založeny na stejných komponentech.

Pro výrobce je výhodné, že mycí prostředky z obchodu nakupujeme ve velkém. Použitím běžné houby však můžete hodně ušetřit na nákladech na mytí. Dnes vám řeknu, jak to udělat.

Lifehack s pěnovou houbou

Místo toho, abyste běželi pro další lahvičku kondicionéru, je lepší koupit několik balení houbiček najednou. Pěnu nakrájejte na malé proužky a namočte do aviváže. Jeden plast vhoďte do bubnu pračky spolu se špinavým oblečením.

Během praní houba uvolňuje změkčující složky a aroma, díky čemuž vyprané prádlo příjemně voní.

Proč používám tento jednoduchý trik? Jedno praní spotřebuje mnohem méně pracího prostředku, než kdybych ho nasypal do speciální přihrádky pračky.

Domácí kondicionér na tkaniny. Stojí haléře a dělá zázraky

Aktuálně nemusíte kupovat aviváž. Prací prášky obvykle obsahují změkčující přísady. A přesto někdy chcete nejen dodat svému oblečení extra měkkost, ale také vytvořit ochrannou vrstvu, která pomůže tkanině „odpuzovat nečistoty“.

Připravte si domácí aviváž z přírodních a cenově dostupných produktů. Potřebujeme tedy vodu, kyselinu citronovou a esenciální olej. Nejraději používám vůně s osvěžujícím účinkem – citrusy, mořská svěžest, květinové motivy.

Proces vaření krok za krokem:

  • Vezměte misku a nalijte do ní 2 litry teplé vody.
  • Do vody přidejte šťávu ze dvou citronů a 20-30 kapek oblíbeného esenciálního oleje. Vše důkladně promíchejte.

Namočte prádlo do připravené tekutiny a nechte 30 minut působit. Poté opláchněte ve studené vodě. Kyselina citronová látku změkčí a olej jí dodá příjemnou vůni.

Doufám, že moje tipy byly užitečné! Lajkujte, zanechte komentáře, váš názor je pro mě důležitý ❤️‍