Odpadkový koš je hlavním zdrojem nepříjemných pachů v kuchyni. A i když pravidelně vynášíte odpadky a myjete popelnici, charakteristické aroma je stále cítit. Osvěžovače vzduchu problém maskují jen na chvíli, a tak vám dnes prozradím, které domácí prostředky jsou lepší a dostupnější než ty z obchodu.

Odpadkový koš je hlavním zdrojem nepříjemných pachů v kuchyni. A i když pravidelně vynášíte odpadky a myjete popelnici, charakteristické aroma je stále cítit.

Jak se zbavit zápachu z odpadkového koše

Nejprve tedy vyneseme odpadky, pak musíme kbelík umýt teplou vodou a tekutým mýdlem. Po úplném zaschnutí nasaďte na kbelík nový sáček.

Odpadkový koš je hlavním zdrojem nepříjemných pachů v kuchyni. A i když pravidelně vynášíte odpadky a myjete koš, stále je cítit charakteristické aroma.-2

K odstranění nepříjemného aroma potřebujeme esenciální olej. K tomuto účelu používám osvěžující mátu a oleje z levandule také dobře odstraňují zápach. Vše, co musíte udělat, je nakapat 5-7 kapek na vatový tampon a nechat v koši. Efektivní a šetrné k rozpočtu!

Alternativní metody

Esenciální olej lze nahradit ústní vodou . Jedlá soda dokonale pohlcuje cizí pachy a má dezinfekční účinek. Do odpadkového koše stačí nasypat jednu čajovou lžičku prášku.

Odpadkový koš je hlavním zdrojem nepříjemných pachů v kuchyni. A i když pravidelně vynášíte odpadky a myjete koš, stále je cítit charakteristické aroma.-3

Kávovou sedlinu klidně vyhoďte – výsledky jsou zaručeny! Citrusové slupky mají výraznou, osvěžující vůni, přidávají na dno pár kousků kůry.

Pravidelná dezinfekce odpadkového koše octem také pomůže odstranit nepříjemné pachy. Naplňte ji tekutinou a nechte chvíli působit, poté dobře opláchněte teplou vodou. Místo stolního octa si můžete vzít přírodní citronovou šťávu. Pokud kbelík není plastový, ale kovový, pak je třeba kombinovat sodu s boraxem a směs použít jako čisticí prostředek. Díky těmto jednoduchým životním trikům bude problém nepříjemného zápachu v kuchyni vyřešen.

Děkuji všem za lajky a zájem. I nadále vás budu těšit užitečnými tipy ❤️