Použití cukru doma není omezeno na kulinářské účely. Vlastnosti cukru umožňují jeho úspěšné použití jako prostředek k udržování čistoty, odstraňování skvrn nebo boj s hmyzem. Seznamte se s neobvyklým využitím cukru!

7 neobvyklých způsobů, jak používat cukr doma

Prodlužuje trvanlivost řezaných květin

Aby květiny ve váze vydržely čerstvé co nejdéle, stačí do vody přidat asi půl lžičky cukru. Nezapomeňte přidat cukr pokaždé, když měníte vodu ve váze. Tento domácí kondicionér zajistí, že květiny zůstanou déle čerstvé.

Chrání před hmyzem

Cukr a borax jsou dobrou dvojicí pro boj s rybkami, které se často potulují po kuchyních a koupelnách. Stačí smíchat cukr s boraxem v poměru 1:1 a nasypat jím do rohů místnosti, kde si všimnete výskytu tohoto hmyzu.

Zabraňuje růstu plísní

Cukr velmi dobře absorbuje vlhkost a tím zabraňuje růstu plísní. Umístěte několik kostek cukru do chlebníku nebo jiné nádoby, která obsahuje chléb . Chléb a rohlíky tak zůstanou déle čerstvé. Stejným způsobem můžete chránit před plísní i uzeninu a žlutý sýr. Jednoduše vložte kostky cukru do nádoby s těmito potravinami a uchovávejte je v chladničce.

Odstraňuje odolné skvrny z oblečení a koberců

Cukr funguje skvěle na skvrny od trávy nebo mastnoty. Smíchejte asi půl sklenice cukru se 3 polévkovými lžícemi. lžíce vody. Vzniklou pastu vetřete do odolné skvrny a nechte asi hodinu působit. Po uplynutí této doby stačí materiál opláchnout studenou vodou. Po skvrně nezůstane žádná stopa.

Přidat popis

Udržuje barvu praní

Bohužel po vyprání oblečení časem vybledne a barvy ztratí sytost. Abyste tomu zabránili, nemusíte používat chemikálie. Stačí namočit oblečení do 3 lžic vody. lžíce cukru, nechte několik hodin působit a poté vyperte v pračce. Stejného efektu dosáhneme přidáním cukru přímo do bubnu pračky. V obou případech budou barvy oblečení jasnější a sytější. Tento trik lze použít na bílé, barevné i černé oblečení.

Zpevňuje a bělí záclony

Skvělý způsob, jak zajistit, aby se vaše záclony třpytily a lépe padly, je vyrobit škrob z cukru. Dá se použít jak na závěsy, tak na ubrusy. Pro výrobu domácího škrobu stačí smíchat vodu a cukr v poměru 1:1, povařit a vychladit. Poté směs nalijte do nádoby na aviváž a spusťte pračku.

Odstraňuje nepříjemné pachy

Abyste se rychle zbavili intenzivních pachů v kuchyni, jako jsou smažené ryby nebo připálené jídlo, stačí nasypat 2-3 polévkové lžíce do pánve se silným dnem . lžíce cukru. Při karamelizaci cukr pohltí nepříjemné pachy.