Tyto jemné květiny jsou docela rozmarné a náročné. Musíte být velmi opatrní, abyste rostlině poskytli správné množství vody. Přemokření může mít katastrofální následky, stejně jako zanedbání zálivky. Navíc jim musí být poskytnuta odpovídající dávka živin. Bez nich nebude orchidej schopna zdravě růst a bohatě kvést.

Zalévání orchidejí – co byste si měli pamatovat?

Zalévání orchidejí se trochu liší od zalévání jiných rostlin. Postup by měl být prováděn jednou týdně. Pokud si nejste jisti, zda vaše orchidej potřebuje zalévat, strčte prst do květináče. Pokud je substrát zcela suchý, je to známka toho, že je čas poskytnout květině novou porci vody. Známkou nedostatečné zálivky bude bělavá barva kořenů.

Orchideje zavlažuji nikoli tradiční zálivkou, ale vodní koupelí. Jedná se o jednoduchý postup. Do květináče nalévám hodně vody, abych půdu co nejvíce navlhčila. Nechám 15-30 minut. Po uplynutí této doby veškerou tekutinu vyliji.

Kořeny orchidejí by neměly být ponechány pod vodou, protože začnou hnít. Tato chyba může dokonce vést k úplné smrti rostlin. Prvním důsledkem přílišné zálivky bude změna barvy kořenů na tmavě zelenou. Pokud si toho všimnete, omezte na chvíli zálivku.

Jak zalévat orchideje?

Někdy, i když jste si koupili zdravou, krásnou orchidej, může se stát, že se přestane správně vyvíjet. To je známka toho, že pouhé zalévání nestačí. Je nutné poskytnout rostlině živiny. Dobrým domácím způsobem, jak uspokojit potřeby těchto rostlin, je použití světlého piva. Na první pohled se to může zdát zvláštní, ale tento zlatavý mok květinu rychle vrátí k životu a podnítí kvetení. Během krátké doby se objeví mnoho krásných pupenů.

Tyto jemné květiny jsou docela rozmarné a náročné. Musíte být velmi opatrní, abyste rostlině poskytli správné množství vody.-3

Pivo samozřejmě nestačí otevřít a nalít do hrnců. V žádném případě to nedělejte! Zalévání orchidejí tímto způsobem jim může vážně ublížit. Pivo musí být několik hodin otevřené, aby mohl uniknout plyn. Poté smíchejte 50 ml nápoje se sklenicí vody. Teprve po takové přípravě můžete květiny zalévat. Stejně jako u běžné zálivky je i v tomto případě nutné vylít maximálně po 30 minutách.

Toto jednoduché hnojivo používejte jednou za měsíc, ne častěji. Přehnojení totiž může mít opačný efekt, než se očekávalo.