Někdy se se skvrnami na zrcadlech setkají i lidé, kteří používají speciální ubrousky nebo kapalinu na čištění skla. Dnes se s vámi podělím o nejlevnější a nejjednodušší způsob, který vrátí ztracený lesk do zrcadla.

Čistý, aby se leskl

Nejprve musíte vzít jednu velkou bramboru a důkladně ji umýt od půdy a písku. Pak zeleninu nakrájejte na polovinu, pokud jsou brambory velmi velké, můžete ji rozdělit na tři části. Je důležité, aby na okraji řezu zůstala lepivá vrstva.

Dalším krokem je setřít všechny zrcadlové povrchy v domě. Abyste se po tomto jednoduchém postupu zbavili stop škrobu, budete potřebovat vlhký hadřík z mikrovlákna. Projděte ji po celé skleněné ploše.

Další nápady, jak vyčistit zrcadla bez šmouh

Ocet + voda je řešením mnoha problémů v domácnosti. Smíchejte stolní ocet s teplou vodou (1:4), namočte do roztoku hadřík, otřete zrcadlo a zapomenete na skvrny!

Zrcadlo dokonale čistí silný zelený čaj. Budeme potřebovat 200 ml. Pro zesílení účinku přidejte 1 lžičku soli a namočte nylonové punčocháče do čaje. Pak jimi otřeme zrcadlo a prohlížíme si ho z různých stran. Takto si můžete všimnout skvrn po vyprání. Pokud po úplném zaschnutí zůstanou stopy, otřete povrch papírovou utěrkou.

Duet čpavku a zubního prášku pomůže vyrovnat se i se silnými skvrnami.

Někdy se se skvrnami na zrcadlech setkají i lidé, kteří používají speciální ubrousky nebo kapalinu na čištění skla.-3

Aby se všechny zrcadlové plochy v domě třpytily, smíchejte tyto dvě ingredience v poměru 1:1. Naneseme na zrcadlo, směs není třeba vtírat do sklenice. Jednoduše počkejte 5 minut a opláchněte vlhkým hadříkem z mikrovlákna a vyleštěte suchým hadříkem. Špinavé skvrny zmizí spolu se skvrnami.

Dodržujte tyto rady a vaše zrcadla budou zářit a zářit jako nová! ❤️