Snídaně by měla být zdravá, sytá a chutná. Pokud splní tyto tři faktory, můžete si být jisti, že budete po celý den plní síly a energie a nebudete sahat po svačinkách či sladkostech.

Kromě toho je důležité, aby příprava snídaně netrvala hodiny a aby suroviny byly jednoduché a snadno dostupné. A přesně takovou snídani vám nabízím níže.

Ranní ovesné palačinky
Na jejich přípravu budete potřebovat pouze 1 hrnek ovesných vloček, 1 banán a 2 vejce. A nepotřebujete žádnou mouku ani cukr. Udělá asi 6 palačinek.

Pro tyto palačinky je lepší zvolit zralý, ztmavený banán nebo 2 malé. Jsou měkčí a snadno se pyré. Jsou také sladší než zelené. Banán rozmačkejte vidličkou.

Pokud použijete zelené, nezralé banány, palačinky nebudou sladké, ale nemělo by to mít vliv na jejich konzistenci.

Přidejte dvě malá vejce. Vše chvíli mícháme vidličkou nebo metličkou.

Přidejte ovesné vločky.

Snídaně by měla být zdravá, sytá a chutná.-3

Válcovaný oves lze také proměnit na jemný prášek mletím v mixéru. Vše důkladně promíchejte do hladka.

Snídaně by měla být zdravá, sytá a chutná.-4

Na smažení palačinek používám teflonovou nepřilnavou pánev, takže nemusím smažit na velkém množství oleje. Obvykle používám jen pár kapek rostlinného oleje, i když to jde i bez oleje.

Snídaně by měla být zdravá, sytá a chutná.-5

Na rozehřátou pánev přidáme lžíci oleje a tvoříme úhledné placky. Smažte do zlatova, několik minut z každé strany.

Snídaně by měla být zdravá, sytá a chutná.-6

Podávejte nejlépe teplé s vašimi oblíbenými zálivkami – zakysanou smetanou, marmeládou nebo medem.

Snídaně by měla být zdravá, sytá a chutná.-7

Ovesné vločky obsahují mnoho vitamínů a minerálů, které jsou bohatým zdrojem vlákniny a beta-glukanu, zajišťující dlouhotrvající pocit plnosti. Tyto ingredience zajistí, že po snídání ovesných vloček nepocítíme nutkání svačit a vydržíme klidně až do večeře.
Banány jsou v první řadě rychlým přísunem energie a přívalem vitality. Díky nim získáme dlouhodobý pocit sytosti až do dalšího jídla, bez mlsání. Banány navíc díky vysokému obsahu vlákniny regulují činnost střev, podporují celý trávicí systém.