Pokud se jídlo pravidelně připaluje, není to důvod běžet do obchodu pro nové nádobí. K obnovení ochranné vrstvy stačí pánev ošetřit domácím prostředkem. Rada je vhodná pro všechny typy nádobí, ať už je to litinová, keramická, měděná nebo teflonová pánev, levná nebo drahá – na tom nezáleží.

Jaký je trik?

Pravidelné čištění pánve neřeší problém připalování při vaření. K tomu dochází, když se ochranná vrstva pokrývající vnitřní povrch opotřebuje. Naštěstí si můžete vytvořit svůj vlastní nepřilnavý film. Každá hospodyňka má ve své kuchyni všechny potřebné suroviny. Vezměte si tedy jedlou sodu, sůl a slunečnicový olej.

Postup krok za krokem:

  • Smíchejte jedlou sodu s malým množstvím vody a vytvořte hustou pastu. Směs vetřete do pánve, aby se odmastil. Zbytky jedlé sody opláchněte vodou.
  • Po úplném vysušení položte misku na sporák, zahřejte ji a dno posypte solí. Krystaly zahřívejte na mírném ohni asi 20 minut za stálého míchání.
  • Poté je třeba vylít sůl a umýt pánev.
  • Dalším krokem je vytvoření olejového filmu. Chcete-li to provést, zabalte vidličku do gázy nebo jiného hadříku namočeného ve slunečnicovém oleji. Vnitřek pánve důkladně vymažte tukem a máte hotovo!

Jak vyčistit uhlíkové usazeniny na pánvi

Chcete-li se zbavit zaschlých potravin a mastnoty, použijte jedlou sodu. Dno misky vydatně posypte a přidejte trochu teplé vody. Rozprostřete hustou pastu tak, aby pokryla všechna kontaminovaná místa. Jedlá soda úspěšně rozpustí nečistoty a mastné usazeniny. Po několika minutách setřete houbou a všechny karbonové usazeniny se bez potíží a námahy odstraní.

Pokud se jídlo pravidelně připaluje, není to důvod běžet do obchodu pro nové nádobí. Pro obnovení ochranné vrstvy stačí pánev ošetřit domácím prostředkem.-3

Doufám, že tento jednoduchý životní hack pomůže vašemu domovu být čistý a útulný. Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖