Mnoho hospodyněk se mylně domnívá, že tyl žloutne pouze v horkých, slunečných létech. Ve skutečnosti mohou být důvodem změny barvy pouliční saze a plyny, navíc pokud tyl před praním nenamáčíte, špína se do látky zažere a ta bude i po vyprání nažloutlá nebo šedá. Jednoho dne nás navštívil soused a uviděl moje „ne první čerstvé“ záclony. Sdílela jednoduchý a levný způsob, jak sama vyřešila podobný problém. Její rady fungovaly na 100%!

Jak vybělit tyl a vrátit mu svěžest

Starší soused moc dobře ví, jak ráda vyrábím domácí čisticí a bělící prostředky. Její recept proto obsahoval pouze dostupné suroviny, které jsem snadno našla ve svém bytě.

Takže potřebujeme:

  • Prací mýdlo.
  • Soda Ash.
  • Bělidlo.

Nyní vám řeknu celý proces krok za krokem. Nejprve je třeba vzít hlubokou misku, aby se do ní tyl vešel. Nalijte vodu a přidejte do ní předem připravený roztok sody a mýdla. Správný poměr je 1:1. Zažloutlou látku namočte na půl dne. Tyl pravidelně otáčejte, aby se uvolnil prach a další nečistoty.

Voda se časem zabarví do žluto-šeda, což znamená, že vše jde, jak má. Voda v misce je velmi mýdlová, takže před přechodem na druhou fázi bělení je třeba tyl důkladně opláchnout.

Poté nalijte gel s přídavkem bělidla do komory pračky a prášek nasypte do jiné nádoby. A spustíme program při teplotě 60 stupňů. Vyndáme z bubnu dokonale čistý produkt! Na jednu stranu vybělení tylu zabere skoro celý den, ale na druhou stranu jsme jen půl dne čekali, než duo soda a mýdlo rozpustí špínu.

Vyzkoušejte tuto osvědčenou metodu – váš tyl se stane sněhově bílým a takový zůstane po dlouhou dobu. Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖