Obvykle nám po uvaření vajec zbývají dvě věci: voda a skořápky. Ukazuje se, že vodu není třeba vylévat do odpadu a skořápky není třeba vyhazovat do koše. Mohou být znovu použity velmi chytrým způsobem.

Ne každý ví, že vejce při vaření uvolňují do vody cenné látky. Tyto křehké skořápky jsou bohatým zdrojem vitamínů a minerálů, které mohou pomoci při pěstování rostlin v květináčích. Je mnohem účinnější než chemikálie.

Co obsahuje voda z vařených vajec?

Hlavní složkou vaječných skořápek je vápník, dále zinek, železo, síra, fluor a křemík. Tyto minerály se srážejí bez ohledu na způsob vaření. Proto vodu po uvaření vajec nikdy nevyhazuji. Nechám ji nejprve vychladnout a poté ji použiji jako hnojivo pro mé pokojové rostliny.

Vaječné skořápky a voda po její přípravě mají úžasné vlastnosti, které ovlivňují kondici a růst rostlin v květináčích. Stimuluje jejich bohaté kvetení a nejlépe se hodí pro květiny se zásaditou a neutrální kyselostí půdy.

Díky tomuto domácímu kondicionéru rostliny lépe absorbují minerály, což vede k dlouhověkosti. Tato metoda je mnohem účinnější než chemická hnojiva s vápníkem, která nemají s ekologií a růstem rostlin nic společného.

Jak správně zalévat rostliny vaječnou vodou?

Voda z vařených vajec zabrání vysychání rostlin a hnědnutí listů a zejména podpoří květy v zimě, kdy jsou nejzranitelnější vůči různým chorobám. Tento domácí kondicionér je ideální pro výživu Sansevieria, Dracaena a Oleandr. Zalévání by mělo být prováděno alespoň jednou týdně. Před použitím můžete tekutinu z vařených vajec naředit vodou v poměru 1:1.

Ke zlepšení kondice rostlin lze použít i vařené vaječné skořápky. Vše, co musíte udělat, je umýt a poté nechat uschnout. Použijte ihned nebo rozdrťte na jemný prach pomocí hmoždíře nebo mlýnku na kávu. Skořápka neztratí své vlastnosti a bude mnohem pohodlnější používat.

Obvykle nám po uvaření vajec zbývají dvě věci: voda a skořápky. Ukazuje se, že vodu není třeba vůbec vylévat do odpadu a skořápky není třeba vyhazovat do koše.-3

Prášek z vaječných skořápek lze snadno nasypat na půdu v ​​květináči a poté vmíchat do půdy. Skořápky můžete takto rozházet i na zahradě a zahradě, protože obrovský obsah vápníku podpoří rostliny na záhonech. Vyplatí se z něj připravit i tekutý kondicionér, který bude ekonomičtějším řešením a po uvaření vajec bude působit stejně jako voda.

Obvykle nám po uvaření vajec zbývají dvě věci: voda a skořápky. Ukazuje se, že vodu není třeba vylévat do odpadu a skořápky není třeba vyhazovat do koše -4