Na jedné straně je žehlení navyklá činnost, která se provádí automaticky. Ale na druhou stranu tomu věnujeme spoustu času a úsilí, čímž je proces vyčerpávající. Jednoho dne jsem nestihla vyžehlit ložní prádlo a když jsem se vrátila z práce, čekalo mě milé překvapení.

Jak ušetřit čas při žehlení

Navrhovaná metoda pomůže „vyhladit“ i velké množství věcí. A nemusíte se obtěžovat s nepohodlným a objemným žehlicím prknem nebo přeplácet elektřinu.

Postup krok za krokem:

Jakmile pračka dokončí cyklus, vyjměte prádlo z bubnu. Poté se musí složit do těsného stohu, aby na materiálu nebyly žádné záhyby. Přeložte povlečení na polovinu, pak znovu na polovinu atd. – získáte obdélník.

Nechte stoh uschnout. Abychom se zbavili zbývajících záhybů a záhybů, po hodině a půl prádlo pověsíme na šňůru.

Připraveno! Povlečení bude hladké bez žehlení. V tomto stavu je zakonzervujete, pokud prádlo uložíte do skříně ne na hromadu, ale zabalíte do objemných rolí.

Pro urychlení procesu sušení doporučuji nastavit odstřeďování spíše na 800 než 1000 otáček Čím nižší počet otáček bubnu, tím méně záhybů na látce.

Proč tento trik funguje?

Mokrý hadřík je mnohem těžší než suchý. Pokud budete lůžkoviny skládat na hromádky, vyhladí se vlastní vahou.

Další způsob, jak rychle vyžehlit věci

Pomocí páry vyhladíte látku k dokonalosti bez kontaktu. Mokrá pára změkčí nejen lůžkoviny, ale i oblečení, hlavní je umístit ji svisle. Chcete-li to provést, musíte v koupelně zavěsit věci a naplnit koupelnu horkou vodou, zavřít dveře tak, aby pára „visela“ ve vzduchu co nejdéle. Za 30 minut uvidíte požadovaný výsledek.

Vyzkoušejte jeden z těchto lifehacků, pokud si vážíte svého času a nechcete jej plýtvat rutinním žehlením ❤️