Čisté a hladké závěsy jsou vizitkou každé ženy v domácnosti. Ale bohužel záclony a dokonce i tlusté záclony po praní dávají „zmačkaný efekt“ a rychle ztrácejí svůj elegantní vzhled. Dnes se s vámi podělím o osvědčený způsob, jak problém vyřešit.

Zkontrolujte, z čeho jsou záclony vyrobeny

  • polyesterové záclony jsou syntetické vlákno, které lze prát při teplotě 30 – 40 °C. Vyvarujte se však odstřeďování a silných pracích prostředků.
  • bavlněné závěsy – jsou docela odolné a lze je prát na 40 stupňů. Dobře snášejí bělení.
  • Hedvábné závěsy jsou velmi citlivé, nejlépe je prát v ruce a bez bělidel, protože mohou poškodit křehká vlákna.
  • Krajkové závěsy se také perou nejlépe ručně. Pokud chcete použít pračku, pak cyklus odstřeďování přeskočte.

Jak sušit záclony? Na záclonových tyčích dobře schnou pouze výrobky vyrobené ze syntetických tkanin. Zbytek by se měl sušit zavěšením na sušák nebo položením na hladký, čistý povrch. Záclony nesušte na slunci – může dojít ke změně barvy.

Jak prát záclony, aby se nepomačkaly?

Aby se záclony během praní nepomačkaly, dodržujte několik zásad. Nejprve je pečlivě složte a vložte do sáčku na prádlo. Buben pračky by neměl být zcela naplněn, bavlněné záclony můžete odstřeďovat, ale rychlostí nepřesahující 400 ot./min. Přílišné otáčení vytvoří vrásky, kterých se budete jen těžko zbavovat.

A na závěr ještě jeden trik. Vezměte si kondicionér nebo masku na vlasy. Přidejte lžíci produktu do přihrádky na aviváž. Toto množství stačí ke změkčení a mírnému zatížení vláken látky. Závěsy budou dokonale hladké a vyhnete se zdlouhavému žehlení.

Postupujte podle těchto tipů a každý bude obdivovat vaše závěsy! Děkuji za pozornost ❤️