Čajové sáčky jsou mezi spotřebiteli nejoblíbenější a preferovanou volbou. Svědčí o tom jeho všeobecná dostupnost, široký výběr chutí, druhů a vůní, jeho relativně nízká cena a rychlost přípravy. Čaj je navíc velmi prospěšný pro zuby, dásně, kosti a vůbec celé tělo, takže ho pijeme každý den.

Bohužel málokdo si uvaří čaj, ale stačí vhodit sáček čaje do sklenice a zalít vroucí vodou. Dnes vám povíme o nebezpečí takového zvyku.

Cena

Ve skutečnosti je cena takového čaje dražší než sypaný čaj. V ceně čaje je zahrnuta i cena každého sáčku. Je lepší si koupit jednu krabici čaje a uvařit si ho pokaždé.

Kvalitní

Čajové sáčky obsahují nekvalitní sušené listy, které byly nasbírány z oblasti se špatnými zemědělskými podmínkami. Velmi často se do čajových sáčků nepřidávají listy rostlin, ale obyčejný čajový prach. Jde o tzv. zbytky po výrobě sypaného listového čaje.

Takový obsah, zalitý vroucí vodou, mu dává požadovanou barvu, ale ne charakteristickou výraznou chuť. Horší možnosti jsou i při použití starých čajových lístků, které byly dlouhodobě vystaveny látkám s obsahem fluoru přímo odebraným z půdy.

Škodlivé přísady

Aromatizačními přísadami věc nekončí, protože někteří výrobci kromě toho, že dodávají čajovému prachu bez zápachu, přidávají také barviva.

Toxické sáčky

Zdraví nebezpečné jsou nejen staré čajové lístky, ale také oblíbené sáčky, ve kterých je balený. Nejoblíbenější jsou samozřejmě bílé papírové čajové sáčky. Bohužel obsahují chlorové bělidlo a epichlorhydrin, nebezpečnou chemickou sloučeninu, která při kontaktu s vodou hydrolyzuje na 3-MCPD.

Obě tyto sloučeniny mohou způsobit rakovinu, problémy s imunitním systémem a vést k neplodnosti. V poslední době jsou oblíbené čaje balené v sáčcích ve tvaru pyramidy. Jsou vyrobeny z různých plastů, které obsahují toxický bisfenol-A (BPA), bisfenol S (BPS) a ftaláty, které napodobují hormony narušující fungování lidského těla.
Všechny tyto toxické látky se uvolňují především vlivem vysoké teploty vody, bez kterých by vaření čaje nebylo možné.

5. Znečištění

Za zmínku stojí i ekologické hledisko. Čajové sáčky znečišťují životní prostředí, dlouho se rozkládají a zamořují půdu škodlivými látkami.

Čajové sáčky jsou mezi spotřebiteli nejoblíbenější a preferovanou volbou.-3

Abyste si skutečně vychutnali chuť, vůni a blahodárné vlastnosti čaje, měli byste si vybrat sypaný čaj získaný z ověřených, certifikovaných zdrojů a plantáží.

Jaký druh čaje preferujete? Sáček nebo prostěradlo?