Bez výjimky všechny pokojové květiny potřebují krmení. Není se čemu divit, protože půda v květináči se postupně vyčerpává a bez další výživy rostlina uschne přímo před očima. Jedno jednoduché krmení urychlí růst a podpoří bujné kvetení.

Pokojovým rostlinám nejčastěji chybí draslík. Ukážu, jak tento problém vyřešit na příkladu spathiphyllum.

Péče o spathiphyllum

Spathiphyllum se také nazývá „ženské štěstí“. Preferuje světlá místa, ale s rozptýleným světlem. Rostlina má velmi ráda vlhkost, v létě ji lze zalévat i obden, v zimě stačí jednou týdně.

Jak pochopit, že rostlina potřebuje draslík

První části rostliny, které reagují na nedostatek draslíku, jsou spodní listy. Po okrajích desky dochází ke žloutnutí a vysychání, zatímco zbývající listy jsou zelené a krásné. Pak se růst zpomalí, listy zhnědnou a objeví se hnědé skvrny. Jakmile zaznamenáte tyto změny, zajděte si do kuchyně pro oblíbenou zeleninu a ještě tentýž den bude váš doplněk draslíku připraven!

Jak připravit draselné hnojivo?

Proces vaření je velmi jednoduchý. Vezměte jednu střední řepu a nakrájejte ji na malé kostičky nebo nudličky.

Nalijte litr vody, hlavní věc je, že tekutina zcela pokryje zeleninu. Po půl hodině se obyčejná voda stane užitečnou. Poté je potřeba scedit a rostlinu jednou týdně zalít.

Jako alternativu můžete použít běžnou vodu po uvaření řepy. Důležité je ale vodu nesolit, osolený vývar se k zalévání květin nehodí. Hnojení draslíkem obnoví rovnováhu živin v půdě a zlepší dekorativní vzhled spathiphyllum.

Bez všech výjimek pokojové květiny potřebují krmení. To není překvapivé, protože půda v květináči se postupně vyčerpává a bez další výživy rostlin uschne přímo před očima.-3

Pomozte svým květinám stát se krásnými a zdravými! Budu moc ráda, když uvidím vaše lajky a komentáře a také odebíráte kanál 💖