Velmi se mi líbí kompaktní pokojové rostliny. Hodí se do každého interiéru a nepotřebují mnoho místa.

Jejich výběr by ale neměl být náhodný. Rostliny v květináčích je vhodné vybírat s ohledem na podmínky v jednotlivých místnostech. Pokojové květiny, velmi malé, mají navíc pozitivní vliv na naši pohodu.

Pokud máte malý byt nebo dům, ale opravdu si chcete vyzdobit interiér zelení, podívejte se na těchto 5 nejkrásnějších kompaktních rostlin, které mohou být dokonalým doplňkem interiéru.

Godson Rowley

Extrémně originální sukulent, jehož výhonky připomínají korálky zeleného korálu. Pro mě to také vyvolává asociace se zeleným hráškem. Navzdory svému efektivnímu vzhledu nepředstavuje žádné zvláštní problémy s růstem. Místo pro pěstování by mělo být světlé, ale ne slunečné. Přestože je starček Rowleyho šťavnatý a ve svých perličkách ukládá vodu, měl by být zaléván pravidelně, ale ne příliš.

Fithonia

Cenný pro své dekorativní, barevné listy s výraznými a kontrastními žilkami. Miluje teplá a světlá místa, ale měla by být chráněna před přímým slunečním zářením, které způsobí vadnutí jejích krásných listů. Zalévání fytonie by mělo být pravidelné. Je však důležité zabránit přeplnění.

Tillandsia

Zajímavá exotická rostlina, která je velmi oblíbená mezi milovníky hrnkových rostlin. Tato květina nepotřebuje zeminu ani květináč a všechny potřebné živiny a vodu si bere ze vzduchu. Proto se jí říká vzdušná rostlina. Plevele by se měly často rosit, ideální je pro ně světlé místo s rozptýleným světlem.

Velmi se mi líbí kompaktní pokojové rostliny. Hodí se do každého interiéru a nepotřebují mnoho místa. Jejich výběr by ale neměl být náhodný.-3

Tradescantia tricolor

Kompaktní hrnková rostlina s velmi atraktivními vícebarevnými listy. Rostlině je potřeba zajistit světlé místo, ale nevystavovat intenzivnímu slunečnímu záření. Přestože Tradescantia dobře roste v každé půdě, nejlepší je, když je úrodná, humózní a propustná. Při zalévání nezapomeňte ze stojanu odstranit přebytečnou vodu.

Velmi se mi líbí kompaktní pokojové rostliny. Hodí se do každého interiéru a nepotřebují mnoho místa. Jejich výběr by ale neměl být náhodný.-4

bostonská kapradina

Vyniká krásou svých smaragdových listů. Je nenáročná na péči a také prokazuje schopnost čistit vzduch. Velmi dobře se přizpůsobuje různým podmínkám prostředí, preferuje chladná a stinná místa. I když vyžaduje pravidelnou zálivku, půda v květináči by neměla být přemokřená.

Velmi se mi líbí kompaktní pokojové rostliny. Hodí se do každého interiéru a nepotřebují mnoho místa. Jejich výběr by ale neměl být náhodný.-5