Orchideje jsou exotické rostliny, které potěší svými květy a bohatostí květů. Jsou velmi oblíbené a jsou krásnou dekorací na parapety. Pěstování orchidejí není příliš obtížné, ale vyžaduje určité znalosti a péči, zejména v zimě. Zima nepatří k jejich oblíbeným ročním obdobím. Co dělat, když orchidej nekvete? V tomto článku se s vámi chci podělit o recept na kondicionér, díky kterému se vám vytvoří spousta pupenů.

Orchideje potřebují hodně světla, proto je v zimě raději chovejte na jižně orientovaném parapetu. Je také důležité neumisťovat rostliny do oblasti, kde budou vystaveny průvanu, protože to opravdu nemají rády.

Klíčovým prvkem péče je zalévání. V zimě se vyplatí snížit frekvenci zalévání orchidejí. Je lepší půdu vysušit, než ji přelévat, což pomůže vyhnout se problémům s kořeny rostliny. Tyto květiny jsou navíc citlivé na kvalitu vody, proto je nejlepší používat k zalévání měkkou vodu, která orchidejím zajistí optimální podmínky pro růst. V zimě stačí hnojit jednou měsíčně. Pouze oslabené vzorky potřebují krmení.

Co dělat, když orchidej nekvete?

Květy se obvykle objevují od podzimu do jara a zůstávají na výhonech několik měsíců nebo dokonce po celý rok, pokud jsou poskytnuty optimální podmínky pro růst. Co ale dělat, když orchidej nekvete?

Abyste mohli obdivovat luxusní květiny, musíte se postarat o správnou péči o rostliny a zaručit vhodné podmínky pro růst. Orchidejím lze pomoci i používáním přírodních živin k rozkvětu. Jeden z nich lze vyrobit pomocí pomerančové kůry.

Pomeranč je oblíbené ovoce, které je ceněno nejen pro svou jedinečnou chuť, ale také pro své blahodárné vlastnosti. Obsahuje mnoho živin potřebných pro člověka i rostliny. Je zdrojem vitamínů A, C, ale i vitamínů skupiny B V jeho složení najdeme i minerály jako vápník, hořčík, železo a draslík, které stimulují rostlinu k tvorbě poupat.

K přípravě kondicionéru pro květy orchidejí potřebujete pomerančovou kůru. Kůru nakrájejte na menší kousky, vložte do skleněné nádoby a přidejte litr vody. Poté přidejte tabulku. lžíce cukru a 1 lžička suchého droždí. Směs důkladně promícháme, sklenici uzavřeme víčkem a necháme 2-3 dny na teplém a tmavém místě. Nádobu čas od času protřepejte. Poté roztok přeceďte přes sítko nebo plátýnko.

Kondicionér na květy orchidejí by měl být používán zředěný vodou v poměru 1:10. Zalévejte své orchideje jednou týdně a rychle vytvoří poupata.

Orchideje jsou exotické rostliny, které potěší svými květy a bohatostí květů. Jsou velmi oblíbené a jsou krásnou dekorací na parapety.-3

Nepoužitý roztok lze uchovávat v chladničce maximálně dva týdny. Kondicionér pomerančové kůry je jednoduchý a účinný způsob, jak vyživit orchideje, zlepšit jejich kvetení a udržovat zdraví rostlin.