O tom, jak je česnek zdravý, není třeba mluvit. Ale jen zřídka přemýšlíme o tom, co dělat s česnekovými slupky, obvykle je tento „odpad“ okamžitě odeslán do koše. Náš soused je zkušený letní rezident a na podzim se s námi podělil o některé triky, které jsme vzali na vědomí. Níže je tedy 6 důvodů, proč byste neměli vyhazovat slupky od česneku.

Pro skladování plodin

Odpad z česneku má antiseptické a antibakteriální vlastnosti. Aby zelenina zůstala čerstvá, jednoduše ji posypte slupkou.

Záchrana pokojových rostlin

Pokud květiny na vašem parapetu postihly svilušky nebo mšice, připravte si domácí nálev. Musíte naplnit plevu vodou a nechat ji 4 dny na tmavém místě. Poté sceďte a tekutinu nalijte do rozprašovače. Rostliny by měly být stříkány jednou týdně.

Slupka na chutný vývar

Kuřecí vývar se skvěle hodí k pikantní chuti, ale ne každý má rád horkost, kterou česnek při vaření vydává. Abyste se vyhnuli pikantní chuti, jednoduše přidejte do vroucího vývaru několik čistých slupek. Po 10-15 minutách lze vyhodit.

Hubení škůdců

Většina letních obyvatel pěstuje česnek na vlastním pozemku, takže by nemělo být nouze o slupky. Při sázení brambor lze do jamky umístit hrst slupek. Brambořík Colorado nesnáší výrazné aroma. Totéž lze udělat s lilkem a rajčaty.

O tom, jak je česnek zdravý, není třeba mluvit. Ale málokdy přemýšlíme o tom, co dělat s česnekovými slupky, obvykle se tento „odpad“ okamžitě posílá do koše.-3

Ochranné bílení stromů

Další hack na venkově. Pro zvýšení ochranných vlastností vápna přidejte do připraveného roztoku česnekové slupky.

Pravidlo dobrého kompostu

Pokud se chceme zbavit slupek, pak to pro nás není obvyklým způsobem. Nevyhazujte ho do koše, ale raději ho vložte do kompostu. Tento hack přidá živiny do hromady.

Teď už slupky česneku nevyhazuji, mají pro mě cenu zlata! Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavého ❤️