Už jste někdy zkoušeli pečený česnek? Pokud ne, určitě to vyzkoušejte. Připravuje se snadno a jednoduše.

Jsme zvyklí používat stroužky syrového česneku tak, že je protlačíme lisem nebo rozdrtíme nožem, ale v tomto receptu se nemusíte obtěžovat loupáním a sekáním.

Do trouby stačí hodit celé hlavičky česneku a zbytek se už doslova postará sám o sebe. Zkuste tento recept jednou a budete ho dělat pravidelně.

Pečený česnek skvěle doplní každý pokrm a udělá z něj delikatesu jako v té nejlepší restauraci.

Jak chutná pečený česnek?

Po zpracování v peci se jeho štiplavá chuť a štiplavé aroma výrazně zjemní, lehce nasládne a zkaramelizuje. Pečený česnek navíc zcela změní konzistenci a stane se jako hladká pasta, kterou lze snadno oloupat a namazat na krajíc chleba nebo křupavý toast.

Jak upéct česnek?

Chcete-li připravit pečený česnek, musíte nejprve odříznout horní část hlavy.

Poté zabalte hlavičky česneku do alobalu, přidejte pár lžic vody a každou hlavičku zalijte malým množstvím libovolného oleje. Můžete použít rostlinný nebo olivový olej.

Na přání jej můžete posypat oblíbenými bylinkami nebo špetkou koření. Ochucený česnek by měl být umístěn v troubě předehřáté na 200 stupňů po dobu asi 30 minut. Hotový pečený česnek by měl být lehce zkaramelizovaný a dostatečně měkký, aby se dal snadno vytlačit ze slupek.

Pečený česnek má jemnou, jedinečnou chuť a jeho vůně dokonale zvýrazní všechny pokrmy, studené i sladké. Hnědý česnek báječně vylepší chuť omáčky, polévky nebo pyré. Česnekové máslo můžete vyrobit i z pražených stroužků česneku. Jednoduše smíchejte česnek s máslem a namažte na chleba nebo přidejte k bramborám.