Čištění toalety není snadný úkol a není nijak zvlášť příjemný. O prázdninách je obzvláště těžké najít si volný čas na pořádný úklid. Proto se dnes chci podělit o recept na čisticí prostředek, jehož příprava vám nezabere mnoho úsilí a času. Vše, co potřebujete, je na kuchyňské poličce.

Jak vyrobit čisticí koule

Domácí čisticí prostředky stále častěji nahrazují domácí chemikálie, protože jsou levné a absolutně neškodné pro člověka a životní prostředí. Z hlediska dostupnosti nemají obdoby!

K vytvoření osvěžujících kuliček budeme potřebovat:

  • Sklenici jedlé sody.
  • Sklenici kyseliny citronové.
  • Citrónová kůra.
  • Pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje.

Chcete-li začít, vezměte středně velkou nádobu. Nalijte do ní sklenici sody a přidejte podobné množství kyseliny citrónové. Dalším krokem je nastrouhat citronovou kůru na jemném struhadle a také ji umístit do misky.

Nejvoňavější složkou našeho čisticího prostředku je esenciální olej. Na toto množství stačí 5-7 kapek. Ingredience důkladně promíchejte. Pokud je směs příliš hustá, přidejte trochu vody z rozprašovače.

Poté je třeba z hotové hmoty tvořit kuličky. Vložte je do silikonové formy a skladujte asi 2 týdny.

Jak vyčistit toaletu připravenými kuličkami

Nic nemůže být jednodušší! Hodím jednu sněhobílou „kouli“ do záchodu a čekám alespoň hodinu. Během této doby aktivní složky rozpouštějí vodní kámen, nečistoty a eliminují nepříjemné pachy. Pokud je to možné, je lepší nechat čisticí prostředek v misce přes noc. Ráno stiskněte vypouštěcí tlačítko, máte hotovo!

Tento levný přípravek výrazně usnadní a urychlí úklid toalety a koupelny. Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavého ❤️