Mlžení oken je problém, který začíná na podzim a končí až s příchodem prvních teplých dnů. Nejčastěji se s ním hospodyňky setkávají při přípravě jídla v kuchyni. To se děje v důsledku teplotních rozdílů. Neustálá vlhkost poškozuje kuchyňský nábytek a kapky stékající ze skla mohou vést k plísním. V každém případě se musíte vypořádat s kondenzací a dnes vám řeknu, jak to udělat rychle a snadno.

Proč se na oknech kuchyně objevuje pára?

K tomu dochází v důsledku ohřevu vody, která během vaření stoupá nad pánev a mění se ve vodní páru. Pak teplota v místnosti stoupne a pára „sedne“ na studená okna, vidíme kondenzaci na skle. Tento jev naznačuje, že ventilace nefunguje správně. Nadměrná vlhkost podporuje růst bakterií, plísní a dokonce zkracuje trvanlivost potravin.

Touto kapalinou potřete okna a zapomenete na kondenzaci

Jak snížit vlhkost v bytě? Musíte začít s pravidelným větráním místností. Pokud nechcete v zimě chladit byt, otevřete všechna okna alespoň na 15 minut bez ohledu na počasí. Stačilo by.

Existují dva způsoby, jak omezit tvorbu kondenzace na oknech. Pokud máte auto, kapalinu do ostřikovačů pravděpodobně najdete ve své garáži. Jednoduše jej rozetřete měkkým hadříkem na povrch skla a pára se přestane usazovat na oknech.

Místo tekutiny můžete použít duo glycerin + alkohol. V misce smíchejte 100 ml alkoholu a 10 ml glycerinu . Poté směs naneseme na ubrousek a sklenici zpracujeme. Kombinace glycerinu a alkoholu pokrývá okna neviditelným hydrofobním povlakem.

Doufám, že vám moje tipy pomohly! Lajkujte, zanechte komentáře, váš názor je pro mě důležitý ❤️‍