Ubrus je důležitou součástí při prostírání stolu. Je důležité, aby byl před novoročními svátky v perfektním stavu! Na sněhově bílém pozadí bude nádobí vypadat velmi elegantně a esteticky. K dosažení tohoto efektu používám domácí prostředky z dostupných přípravků.

Péče o sněhově bílý ubrus

Pokud chcete, aby se váš ubrus třpytil čistotou, musíte se o něj náležitě starat. Nejde jen o správné skladování, ale především o mytí. Prášky a bělidla zakoupené v obchodě jsou účinné, ale obsahují drsné přísady, které mohou poškodit vlákna tkaniny. Proto volím šetrnější přípravky. Vrátí výrobku jeho bezvadný vzhled a zároveň pomohou ušetřit rodinný rozpočet.

Jak vybělit elegantní ubrusy

Spolehlivým a osvědčeným prostředkem na bělení ubrusů je jedlá soda. Tento levný prášek látku velmi osvěží, odmastí a pomůže zbavit se skvrn.

Pokud je ubrus potřísněný jen na pár místech, není třeba jej dávat do pračky a čekat. Stačí připravit směs 1 polévkové lžíce. l. jedlá soda a 3 lžíce vody. Vzniklou směs pak naneseme na viditelné nečistoty.

Nechte směs jedlé sody a vody uležet asi hodinu, aby fungovala. Během této doby bělící směs zaschne, zbývá jen vložit sváteční ubrus do bubnu pračky. Abyste zajistili, že se výrobek nepoškodí, spusťte program pro jemné tkaniny.

Jak odstranit obtížné skvrny

Peroxid vodíku si snadno poradí i se složitými skvrnami, protože kapalina má výrazné bělící vlastnosti. Skvrny ošetřete peroxidem a počkejte, za 5-10 minut zmizí.

Ubrus je důležitou součástí při prostírání stolu. Je důležité, aby byl v perfektním stavu před novoročními svátky -3

Uvedené přípravky rychle a účinně odstraňují skvrny z bílé látky. A váš ubrus ozdobí nejslavnostnější hostinu! ❤️‍