Mnoho hospodyněk odmítá používat kovové houbičky na nádobí. Předpokládá se, že kazí povrch nádobí a jsou již velmi zastaralé, protože… Existují šetrnější houbičky a štětce, které je nahrazují.

Ukazuje se však, že takové houby lze použít nejen k čištění nádobí, ale také v jiných každodenních situacích. Řeknu vám pár metod, které sám používám!

Mnoho hospodyněk odmítá používat kovové houbičky na nádobí. Předpokládá se, že kazí povrch nádobí a jsou již velmi zastaralé, protože... Existují šetrnější houbičky a štětce, které nahrazují.

Čištění ryb

Jakkoli to může být překvapivé, taková žínka odvádí při čištění ryb vynikající práci. Čištění je mnohem rychlejší a pohodlnější než s nožem.

Na to je lepší vzít silnější a hutnější houbu, aby se daly vyčistit i velké šupiny.

Škrabka

Podobným způsobem jako při čištění ryb můžete na čištění zeleniny použít kovovou houbu. Zvláště vhodné je loupat mladou zeleninu, když je slupka velmi tenká a přebytek můžete odříznout nožem. Pomocí houbičky očistěte horní tenkou vrstvu kůry.

Už dlouho nepoužívám nůž na loupání a šetřím tak užitečnou část zeleniny.

Starožitný efekt

Tento tip se bude opravdu líbit milovníkům kreativity a ručních prací!

Pomocí houby můžete zestárnout jakýkoli nábytek nebo předměty. Ne, není absolutně nutné poškozovat nábytek a třít ho houbou a přidat další škrábance.

Módní craquelure efekt je vytvořen takto:

− Vezměte houbu a nakrájejte ji na malé části;

− Vložte jej do skleněné nádoby;

− Do této nádoby nalijte 9% ocet, nejlépe 2 sklenice;

– Čekáme přes noc nebo dokonce den. Bude nutné, aby kov změkl a směs připomínala stříbrnou barvu.

− Tato směs může zestárnout krabice, jakýkoli dřevěný nábytek, klíčenky nebo prkénka.

Při práci uvidíte krásný stříbřitý odstín, který rozpuštěný kov dává. V závislosti na typu výrobku budete muset dřevo nalakovat. Výrobky, které plní dekorativní funkci (vázy, klíčenky), není nutné lakovat.

V dnešní době jsou takové věci velmi módní a můžete dokonce tuto metodu použít k vytvoření designových předmětů na prodej.

Čištění od rzi

Nářadí, které necháváme na dači, se velmi často na jaře pokryje rzí a je potřeba ho nějak odstranit.

Mnoho hospodyněk odmítá používat kovové houbičky na nádobí. Předpokládá se, že kazí povrch nádobí a jsou již velmi zastaralé, protože... nahradit je tam jsou šetrnější houbičky a kartáčky.-3

Pravděpodobně jste již uhodli, že ocelovou vlnou lze zbavit kov nečistot a rzi. Nářadí nejprve ošetříme olejem a poté důkladně protřeme a zbavíme nečistot.

Nyní znáte takové zajímavé způsoby použití žínky, která, jak se zdá, již není v každodenním životě potřeba!

Věděli jste o tom nebo znáte jiné způsoby, jak používat kovovou houbu?