Klíčovým doplňkem, který používáme při zametání, je lopatka. Někdy nechcete vysavač vytahovat ze skříně, připravovat ho k práci, sestavovat a pak rozebírat. Ale smeták a lopatka jsou vždy po ruce! Bohužel je tato metoda méně účinná, protože není možné posbírat všechny drobné nečistoty, drobky, rozsypanou mouku nebo cukr z podlahy. Dnes se s vámi podělím o levný life hack, který problém vyřeší.

Jak tento trik funguje?

Takže končíte zametání, chcete sebrat nečistoty, ale i po několika dlouhých minutách jsou na zemi stále malé částečky. Zní povědomě? V takových situacích používám trik s lopatkou a páskou.

Vezměte maskovací pásku a naneste ji na spodní část odměrky tak, aby páska částečně přesahovala přes okraj. Lepivá strana by měla být nahoře. To zajišťuje, že když nabíráte nečistoty do lopatky, na pásce ulpívají i ty nejodolnější nečistoty, které by normálně skončily na podlaze. Tenký pásek navíc umožňuje uzavřít mezeru mezi okrajem naběračky a podlahou. Problém je vyřešen!

Jak jinak si usnadnit zametání?

Abychom zametali ještě rychleji a efektivněji, potřebujeme běžný kartáč a oboustrannou lepicí pásku. Nalepte lepicí pásku podél celých štětin. Odstraňte ochrannou vrstvu z pásky a začněte zametat .

Držte smeták lepicí stranou dolů, směrem k podlaze. Jednoduchá akce sníží množství prachu a nečistot vymrštěných do vzduchu, protože jejich značná část se přilepí na pásku. Tento trik vám usnadní sběr chlupů nebo zvířecí srsti, která při zametání neustále poletuje z místa na místo.

Přes konec kartáče můžete také umístit plastový sáček, abyste zabránili uvíznutí nečistot ve štětinách. Pokud se jedná o obyčejné koště, pak je velikostně vhodnější pytel na odpadky.

Klíčovým doplňkem, který používáme při zametání, je lopatka. Někdy nechcete vysavač vyndat ze skříně, připravit ho k práci, složit a pak rozebrat.-3

K zachycení i jemného prachu nashromážděného na jednom místě použijte raději papírovou utěrku než lopatku. Stačí namočit vodou a položit na odpadky, okamžitě se na ně přilepí.

Doufám, že tyto jednoduché tipy vám pomohou stát se čistým a pohodlným ❤️