Rýže je hlavní složkou mnoha jídel. Ale je potřeba nejen pro přípravu kapustových závitků, salátů, kastrolů a řízků. Jednoho dne se moje sestra zeptala, proč můj dům tak voní. Nyní také nevyhazuje prošlé cereálie.

Rýže je hlavní složkou mnoha jídel. Ale je potřeba nejen pro přípravu kapustových závitků, salátů, kastrolů a řízků. Jednoho dne se moje sestra zeptala, proč můj dům tak voní.

Asi před 4 lety jsem koupil několik balení dlouhozrnné rýže najednou a přepočítal jsem se. Dnes vám řeknu, jak můžete z obilovin vyrobit něco užitečného pro váš domov!

Vůně bez přeplatků

Každá skříň nebo komoda s oblečením se po nějaké době zaplní věcmi. Kvůli nedostatku normální cirkulace vzduchu a vysoké vlhkosti se může objevit zatuchlý nepříjemný zápach. V takových případech většinou kupujeme aromatické sáčky, které jsou ale drahé a často obsahují syntetické vonné látky.

Chcete-li vytvořit skvělý rýžový osvěžovač vzduchu, začněte se svým oblíbeným esenciálním olejem. Dále budeme potřebovat hrst nevařené rýže, aviváž a obyčejný látkový ubrousek.

Rýže je hlavní složkou mnoha jídel. Ale je potřeba nejen pro přípravu kapustových závitků, salátů, kastrolů a řízků. Jednoho dne se moje sestra zeptala, proč můj dům tak voní.-2

Umístěte rýži do talíře a smíchejte ji s 1/2 lžičky. kondicionér na tkaniny. Vyberte si jemnou květinovou vůni do zásuvky na spodní prádlo nebo levanduli či alpskou svěžest do prostěradla. Poté přidejte 20 kapek esenciálního oleje. Ingredience důkladně promícháme a rýži zabalíme do ubrousku a zavážeme. V případě potřeby lze esenciální olej nahradit parfémem. Stačí 10 stříknutí a efekt je stejný!

Jak používat

Umístěte úhledné sáčky své oblíbené vůně mezi oblečení, mezi hromady ložního prádla a ručníků. Až budete mít pocit, že vůně po nějaké době zeslábne, rozvažte balíček a přidejte pár kapek oleje. Rýži promíchejte, ubrousek znovu zavažte a vložte do skříně.

Rýže je hlavní složkou mnoha jídel. Ale je potřeba nejen pro přípravu kapustových závitků, salátů, kastrolů a řízků. Jednoho dne se moje sestra zeptala, proč můj dům tak voní.-3

Z rýže tak připravíte něco, co se bude hodit v každé domácnosti a výrazně ušetří váš rozpočet. Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavého ❤️