K výběru rostlin pro školku je třeba přistupovat zodpovědně. Ne všechny rostliny jsou pro děti bezpečné. Některé z nich mohou být jedovaté nebo způsobovat alergické reakce. Je také důležité vzít v úvahu nejen věk dítěte, ale také jeho temperament. Společná péče o rostliny může přinést spoustu potěšení, rozvíjet fantazii a naučit vaše dítě zodpovědnosti a péči.

Jaké barvy doplnit interiér dětského pokoje

1. Květinová begonie skvěle zapadne do interiéru dětského pokoje . Begonia zaujme rozmanitostí barevných květů a atraktivními listy ve tvaru srdce.

2. Pokojová chryzantéma – potěší oko svou rozmanitostí odrůd a barev. Jeho půvabná poupata dokonale stimulují dětskou fantazii a ponoří je do světa fantazie.

3. Gerbera – děti si často myslí, že se jedná o velké kopretiny.

K výběru rostlin pro školku je třeba přistupovat zodpovědně. Ne všechny rostliny jsou pro děti bezpečně. Některé z nich mohou být jedovaté nebo způsobovat alergické reakce.-3

4. Mucholapka je květina, která přitahuje a pohlcuje hmyz. Umístěním této rostliny do dětského pokoje poskytujeme dítěti možnost studovat přírodu a biologii prostřednictvím pozorování procesu chytání hmyzu.

K výběru rostlin pro školku je třeba přistupovat zodpovědně. Ne všechny rostliny jsou pro děti bezpečně. Některé z nich mohou být jedovaté nebo způsobovat alergické reakce.-4

5. Růže – obzvláště krásně budou vypadat v dívčím pokoji. Růže v květináčích lze libovolně tvarovat, aby získaly požadovaný tvar.

K výběru rostlin pro školku je třeba přistupovat zodpovědně. Ne všechny rostliny jsou pro děti bezpečně. Některé z nich mohou být jedovaté nebo způsobovat alergické reakce.-5

6. Kaktusy můžete umístit do pokoje pro teenagery ; nevyžadují časté zalévání a v noci uvolňují kyslík.

K výběru rostlin pro školku je třeba přistupovat zodpovědně. Ne všechny rostliny jsou pro děti bezpečně. Některé z nich mohou být jedovaté nebo způsobovat alergické reakce.-6

Do pokojíčku 3-6letého dítěte, které teprve začíná objevovat svět, jsou kompaktní květiny jako stvořené – Tillandsia, Phytonia, Tradescantia tricolor . Tyto rostliny jsou malé, ale s krásnými barvami, které ozdobí interiér dětského pokoje.

Do dětských pokojů jsou vhodné i rostliny jako fialka, spathiphyllum, lichořeřišnice, Kalanchoe, denivka . Děti budou mít velkou radost, když je budou rozkvétat.

K výběru rostlin pro školku je třeba přistupovat zodpovědně. Ne všechny rostliny jsou pro děti bezpečně. Některé z nich mohou být jedovaté nebo způsobovat alergické reakce.-7

Jedovaté rostliny, které by neměly být v dětském pokoji

Do pokoje malých dětí neumisťujte trnité rostliny nebo rostliny obsahující škodlivé látky. Děti je mohou ochutnat a jednoduše se otrávit.

Břečťan obecný – listy, plody a výhonky způsobují horečku, pálení v krku, vyrážku nebo křeče. Břečťanová šťáva má také jedovaté vlastnosti.

Alpská fialka – její konzumace způsobuje průjem, zvracení, bolesti žaludku, závratě, křeče a pocení.

Oleandr – Požírání výhonků, listů a květů způsobuje nevolnost, zvracení, průjem a pomalý srdeční tep.

Monstera, filodendron, diefenbachia – požírání výhonků a listů těchto rostlin způsobuje podráždění sliznic, dutiny ústní a gastrointestinálního traktu.

Euphorbia – Požírání výhonků nebo listů způsobuje zvracení a průjem. Jeho šťáva také dráždí kůži a spojivky.