Udržet lesklé obklady v koupelně a kuchyni není snadný úkol. V těchto místnostech obvykle používáme přípravky, které se náhodně rozsypou na podlahu a zanechají šmouhy a skvrny. Každodenní úklid vyžaduje píli a spoustu volného času. Ale existuje cesta ven – stačí pokrýt dlaždice ochrannou vrstvou. Dnes se s vámi chci podělit o jednoduchou a osvědčenou metodu.

Jak vrátit lesk obkladům

Dlaždice se obvykle instalují do kuchyně a koupelny. Velmi snadno se čistí; keramický povrch neabsorbuje vodu jako jiné materiály. Jedinou nevýhodou je ztráta lesku. Chcete-li problém vyřešit, musíte si vzít stolní ocet z kuchyňské police.

Nejprve posbíráme drobné nečistoty a odstraníme prach. Bez této klíčové akce nemá mokré čištění smysl. Připravte si mop a zkontrolujte, zda na něm nejsou nečistoty. Poté byste měli připravit tradiční směs. Nalijte ¾ šálku octa do kbelíku s vodou.

Pro maskování specifického zápachu se vyplatí přidat do tekutiny trochu citronové šťávy. Dlažba bude zářit jako nikdy předtím!

Jak se vypořádat se silnou špínou

Pokud na podlaze zaznamenáte větší nečistoty, je nejlepší použít směs, která působí jako odstraňovač skvrn z obchodu. Mluvíme o speciálním peelingu.

Budeme potřebovat:

  • Jedlá soda – ¼ šálku.
  • Prostředek na mytí nádobí – 1 polévková lžíce. lžíce.
  • Voda – 2 litry.

Ingredience důkladně promíchejte. Namočte mop do roztoku a drhněte dlaždice, dokud nezůstanou žádné nečistoty.

Dalším zajímavým trikem je použití ústní vody. 3 odměrky tohoto přípravku na 2 litry vody stačí k tomu, aby byly dlaždice po zaschnutí čisté a lesklé.

Doufám, že tyto jednoduché životní hacky vám pomohou stát se čistým a útulným. Děkuji za pozornost, uvidíme se znovu na kanálu! 💖