V průběhu času bílé spínače změnily barvu, pravděpodobně v důsledku ultrafialového záření, přirozeného znečištění nebo nesprávné péče. Nejprve jsem se snažila žlutost vydrhnout jedlou sodou, poté kyselinou citronovou. Účinek tam byl, ale sotva znatelný. A pak jsem si vzpomněla na radu své babičky, která sice nikdy nekupuje „agresivní“ čisticí prostředky, ale vše v jejím domě září čistotou.

Jak bělit plast

Pro začátek byste si měli koupit jednu láhev dimexidu . Pak jsme si nasadili rukavice, protože… přípravek pokožku vysušuje, naneste tekutinu na vatový tampon a otřete s ní všechny zažloutlé plastové povrchy v domě. Mohou to být nejen vypínače a zásuvky, ale také okenní parapety, bílá klávesnice, starý mixér nebo mikrovlnka.

Roztok musí být vtírán do plastu silou. Již po minutě bude čištěný povrch znatelně světlejší. Vatový tampon namočený v dimexidu pomůže zbavit se žlutosti na těžko dostupných místech. Před zpracováním zásuvky vypněte napájení vašeho bytu nebo domu. Po tomto jednoduchém postupu je potřeba ošetřovaný povrch otřít do sucha hadříkem z mikrovlákna.

jiné metody

Kuchyňské vypínače, zásuvky, plast na lednici a dalších spotřebičích jsou často pokryty lepivou vrstvou. Pokud je žlutost spojena s mastnými usazeninami, pak mýdlo na prádlo pomůže zbavit se problému . Je třeba nastrouhat půlku mýdla na hrubém struhadle a rozpustit ve vodě. Naneste roztok na plast a nechte 20 minut působit. Poté otřete vlhkým hadříkem a máte hotovo!

K odstranění čerstvých skvrn budete potřebovat pastu ze zubního prášku, křídy a vody. Vezměte prášek a křídu ve stejném poměru a přidejte vodu, abyste vytvořili hustou hmotu. Naneste na plast a po několika minutách setřete.

V průběhu času bílé spínače změnily barvu, pravděpodobně v důsledku ultrafialového záření, přirozeného znečištění nebo nesprávné péče. Nejprve jsem zkusila žlutost vydrhnout jedlou sodou, poté kyselinou citronovou.-3

Poslechněte si tyto tipy a vaše zásuvky budou vypadat, jako by právě přišly z obchodu ❤️