Vejce jsou produkt, který je téměř vždy v lednici. Nezáleží na tom, v jaké formě je použijeme, ale skořápky obvykle končí v koši. Místo toho, abych ho vyhazoval, používám tento „odpad“ při praní prádla. Dnes se s vámi podělím o jednoduchý life hack, který vyřeší nejen jeden problém v domácnosti, ale také pomůže ušetřit rodinný rozpočet.

Veškerá síla je ve skořápce

Při důkladném úklidu domácnosti zařazují hospodyňky do svého seznamu úkolů vždy praní sněhobílých závěsů. Plní důležitou dekorativní funkci, ale bohužel rychle získávají šedavý odstín. Vaječné skořápky vrátí záclonám jejich dřívější lesk a čistotu! Jedná se o účinné přírodní bělidlo, které nefunguje o nic hůř, a co je nejdůležitější, je bezpečnější než chemikálie z obchodu.

Nejprve musíte nasbírat nějaké vaječné skořápky, opláchnout pod tekoucí vodou a osušit. Poté vložte hrst rozdrcených skořápek do speciálního „prodyšného“ sáčku nebo běžné nylonové ponožky. Pevně ​​jej zavažte, aby malé částice neskončily v bubnu.

Při vkládání prádla do pračky hoďte sáček spolu s oblečením. Přírodní produkt rozhodně nepoškodí látku, neztenčí vlákna, ale zachová barvu.

Hnojivo pro pokojové rostliny

Vaječné skořápky jsou bohaté na vápník, železo, zinek, obsahují také fosfor a draslík. Suché hnojivo je vhodnější pro zahradní plodiny, ale pro pokojové květiny je lepší připravit infuzi.

Vejce jsou produkt, který je téměř vždy v lednici. Nezáleží na tom, v jaké podobě je použijeme, ale skořápky většinou skončí v koši.-3

Postup krok za krokem:

  • Vezměte skořápky z 8-10 vajec a vložte je do litrové nádoby (pokud je hodně květin, pak je lepší vzít třílitrovou nádobu a zvýšit množství skořápek).
  • Naplňte teplou vodou. Nádobu umístěte na 5 dní na tmavé místo. Jednou denně je nutné obsah sklenice protřepat.
  • Nálev zředíme čistou vodou. Poměry: 1:5. Připraveno!

Květiny hnojte jednou za 3 týdny. Vaječný nálev také chrání pokojové rostliny před škůdci.

Před námi je spousta skvělých nápadů a užitečných tipů. Nepřepínejte, odebírejte kanál ❤️