Vrchol aktivity klíšťat nastává v druhé polovině dubna. Mnoho lidí se mylně domnívá, že tito malí parazité napadají lidi a zvířata pouze v lese, v houštinách trávy a keřů. Můžeme se s nimi ale setkat i na zahradě. Stačí si zasadit tyto vonné rostliny na svou zahradu a dát sbohem škodlivému hmyzu!

Jaké rostliny odpuzují hmyz

Na ochranu před klíšťaty a otravnými komáry nosíme dlouhé rukávy, kalhoty, kupujeme speciální spreje a krémy. Pokud ale chcete chránit nejen sebe, ale i své okolí, pak věnujte pozornost insekticidním rostlinám.

Tansy se vyskytuje téměř ve všech částech Evropy a je to také vytrvalá rostlina, která roste v Asii v mírných oblastech. Drobná žlutá květenství mají silnou vůni připomínající kafr. Většina hmyzu tuto vůni nesnese, včetně klíšťat, much, mravenců a komárů.

Měsíček – jasné a slunečné květiny! Často se vysazuje na zahradní záhony k odpuzování háďátek a klíšťat.

Další rostlinou, která pomůže v boji proti hmyzu, je levandule . Krásná květina nejen odpuzuje komáry a klíšťata, ale také uklidňuje. Často se používá v zahradním designu.

Bazalka funguje jako výborný repelent. Bazalku vysejte po celém obvodu vaší zahrady, abyste výrazně snížili počet škůdců.

Běžná meduňka je silný nástroj proti otravnému hmyzu! Může být vysazen na zahradě pod stromy, v blízkosti altánu nebo podél cesty, zahradních záhonů.

Heřmánek lékařský dodá vaší zahradě krásu, vůni a další! Rostlina bojuje s hmyzem díky pyrethrinům, které jsou vysoce insekticidní.

Vrchol aktivity klíšťat nastává v druhé polovině dubna. Mnoho lidí se mylně domnívá, že tito malí parazité napadají lidi a zvířata pouze v lese, v houštinách trávy a křoví.-3

Zasaďte rostliny na tomto seznamu, abyste udrželi škůdce mimo váš dvůr. Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖