Každý v naší rodině miluje jablka! Ovoce nasycuje tělo užitečnými mikroelementy, pomáhá při únavě a zlepšuje chuť k jídlu. Podle odborníků můžete sníst až 3 jablka denně. Navíc se jedná o bezodpadový produkt! V dnešní publikaci vám řeknu, co dělat s jablečnou kůrou, pokud je plech pokrytý silnou vrstvou sazí.

Slupky z jablek se rychle loupou

Ne všechny hospodyňky vědí, že slupky z jablek jsou skvělé na čištění plechů na pečení. Faktem je, že obsahuje ovocné kyseliny, které mají baktericidní, protiplísňové a bělící vlastnosti. Je třeba zdůraznit, že kyselina si poradí nejen s lehkými skvrnami, ale umožňuje také odstranit staré tukové a uhlíkové usazeniny.

Jak vyčistit plech tímto způsobem krok za krokem:

1. Nejprve vezměte pár jablek a oloupejte je.

2. Jablečnou slupku položte na plech a vložte do předehřáté trouby.

3. Po půl hodině je třeba vypnout plyn a vyjmout plech z trouby. Počkejte, až povrch vychladne, a otřete jej vlhkým hadříkem. Připraveno!

Co dalšího umí jablečné peelingy?

Jablečné slupky se v každodenním životě používají k řešení různých problémů. Lze s ním odstranit nevzhledné skvrny z připáleného nádobí. Ovocné kyseliny účinně rozpouštějí vodní kámen na vodovodních bateriích a dřezech a zabraňují vzniku plísní na koupelnových obkladech.

Chcete-li to provést, vložte peelingy do pánve a vařte je 30 minut. Nechte vývar vychladnout a poté nalijte tekutinu do rozprašovače. Usnadníte tak čištění špinavého nádobí nebo dřezu. Jednoduše nastříkejte jablečný vývar na znečištěný povrch, počkejte 2 minuty a poté důkladně setřete pěnovou houbou.

Každý v naší rodině miluje jablka! Ovoce nasycuje tělo užitečnými mikroelementy, pomáhá při únavě a zlepšuje chuť k jídlu. Podle odborníků můžete sníst až 3 jablka denně.-3

Vyzkoušejte tyto jednoduché triky, jak udržet vaši kuchyni čistou a uklizenou. Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavého ❤️